Що там у Сирії – хроніка подій за 13 квітня

Big price:

До атаки все готово. Трамп між тролінгом русні та асада проводить багато зустрічей по Сирії. Маттіс після слухання в Сенаті де заявив, що США прагнуть уникнути виходу сирийської кризи з-під контролю та одразу спрямував до Білого Дому, щоб надати президентові варіанти по Сирії.

Військова розвідка ведеться безперервно. Це те що ми бачимо, як пара P8 Poseidon та USAF Global Hawk постійно кружляють у Східному Середземномор’ї від Латакії і Тартуса, та біля берегів Лівану.

 • Guardian ведеться підготовка до можливих російських контратак на британській базі RAF Акротірі на Кіпрі. Системи ППО в повній бойовій.

  CNN: зразки сечі жертв атаки в Думі показали позитивний результат на хлор, нервово-паралітичний агент.

  Маттіс попереджає, що комісія експертів ОЗХО яка вчора мала прибути в Сирію не дасть відповіді, хто саме застосував хімічну зброю та виявив сумнів чи взагалі виявить після зачистки, яку провели рашисти. Це дуже летючі елементи. Росія вмілий злочинець. Хоча їх фейкові постановки про нібито відсутність на місті злочину отрути після прибирання трупів були розкриті одразу ж. Так що, суперечки в Білому Домі, Пентагоні і Комітеті НацБезпеки стосуються лише цілей та варіантів дій.

  Змінила риторику й Німеччина –  «Ми хочемо посилити політичний тиск на росію.  Якщо росія не змінить моделі своєї поведінки ми не зможемо подолати кризу в Сирії», – заява міністра закордонних в Брюсселі.

 • На фоні вдач у внутрішній політиці (AMERICAN SPIRIT is back!), беззаперечної перемоги в торгівельній війні з Китаєм, Трамп не бажає атаки по Сирії, він жадає рішучої перемоги, це має бути стратегія повалення асада.  Where is our “Thank you America?”

  Щуряче лігво: А поки в країні 404 блокують Telegram та намагаються заборонити імпорт американських ліків, алкоголю та програмного забезпечення, кремль змінив гнів на милість, сумна коняка лавров волає про підставу однієї русофобської країни (невже знов ми)), і акі голуб миру закликає до зваженості та недопущення військової ескалації в Сирії та скликає засідання Радбезу ООН на 10 ранку (по нью-йоркському  часу). Як казав Станіславський: «Не вірю!». Давно обкатана тактика дає збої. Якщо хочете миру просто зупиніть вбивства людей та йдіть геть з Сирії та України.

  Чи розуміє це ху#ло? Так, розуміє. Асада він не кине, бо наступний він, чи скоріше воно.

  З тим, військові приготування тривають, не зважаючи на невеличке затишшя поки сирійська земля перепочиває від російських бомб. Ще нічого не завершено.Сирійські ВПС Su24 помітили в авіабазі “Квейріс”, провінція Алеппо. На пагорбах у відстані 10 км від Тартуса додаткового розгорнули три ракетні комплекси “Бук”, чекають nice and new and “smart“.

  Військові злочини росії: Один цивільний загинув під час артобстрілу міста Аль-Латамінах на півночі Хама. Також під артилерійський та ракетний обстріл потрапило містечко Таллаф в південній Хамі.

 • Східна Гута, район Ярмук: Останній не підконтрольний асаду анклав в Східній Гуті, після падіння Думи – лишився район Ярмук. Це невеличка ділянка місцевості з трьох населених пунктів Макхаям Ярмук, Аль Хаяр Аль Асвад та Бабілла, в яких встановили контроль бойовики ІДІЛ. Де ж вони там взялися?

  В країні де все продається та купується (в нашому випадку це Сирія.(жарт)), асад з пацаками підкупом та вбивствами змушував опозиційні озброєнні угруповання або емігрувати або перейти на свій бік, або залишитися та вмерти. Так от, бойовики ІДІЛ в районі Ярмук це мусульманські бойовики які не пристали на російські «печеньки» та лишилися. Після залишання своїх позицій бойовиками ХТШ («Хайат Тахрір аш-Шам») і поступовому зайнятті їх сирійськими урядовими військами, новоспечені іділівці рішуче атакували та відновили втрачене. В результаті цього асадівці втратили до 100 вбитими та два танки Т-72. Після чого, асадівці з вагнерівцями переключилися на Думу, а про район Ярмук тимчасово забули.

  І ось маємо інформацію про поновлення сутичок та підготовку наступу на бунтівний район з боку н.п. Аль-Кадам, силами елітних сирійських підрозділів «Сили Тигру», республіканська гвардія та «ISIS Hunters», яке сформовано за підтримки росії та складається з найманців, в тому числі вагнерівців.

 • Життя копійка. В Сирії бойовик на передку (а в Сирії він скрізь) отримує 100 вічнозелених в місяць. Все. І цей розмір оплати стосується майже всіх місцевих на будь якій стороні вони не воювали. Тому не диво, що більше 1200 минулих бойовиків угруповання «Файлак ар-Рахман» зі Східної Гути перейшли на бік асада. Звісно командири бойовиків утримують більше.

  Ну і на додачу: Туреччина формує нове управління в Африні, в якому будуть 11 курдів, 8 арабів і 1 туркменів, на чолі буде призначений курд. Та змінили написи установ в Африні з курдсько-арабських на турецько-арабські.

  На обкладинці фото військової поліції росії в м.Дума. Далі буде…


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю