В мережу потрапили супутникові знімки імовірного нового заводу по виробленню ракет. Місце будівництва в районі Аль-Анназах  Латакія. Відмічені червоним будівлі відбудовані за останні 6 місяців. По оцінках фахівців завод майже готовий до випуску продукції. Так що, очікуємо найближчим часом розумних та гарних ракет.  (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35.177421&lon=36.082578&z=16&m=b) 

Дипломатичний скандал між Ізраїлем та Туреччиною не вщухає, турки крім різких заяв звинуватили Ізраїль та Єгипет у відмові евакуації постраждалих внаслідок протестів літаками в Туреччину.

Анкара продовжує нарощувати свої сили на півночі Сирії. Черговий конвой для розгорнення 12-го спостережного посту прибув до с.Ферейка під Джиср Аш-Шугуром на північний схід країни.

 • Не військовими єдиними.  На передодні великого релігійного свята для мусульман турецькі соціальні служби розповсюдили гуманітарну допомогу на 500 тис. чоловік.   Глава російської делегації на перемовах  в Астані  олександр лаврентьєв нібито подтвердив необхідність перетворити зони деескалації в Дааріі та Ідлібі в безпечні зони. Реакція його турецького візаві невідома. Хоча, це імовірно намагання російської сторони втулити туркам чемодан без ручки, тим більш контрольовану Анкарою територію Ідлібу ніхто бомбити не переставав. В місті Дараа в загалі місячний ландшафт. Ось як виглядає Місто після «звільнення» його від опозиційних бійців та місцевих жителів. 

  А тут на фото наслідки вчорашніх ударів з повітря «високодуховних» вкс по районам Ларамун  в передмістях Алеппо. Під бомби потрапили об’єкти промислової зони. На цієї ділянці фронту, до речі, сили САА планують провести наступ з метою відновити повний контроль за кільцевою дорогою Алеппо, тим самим зняти загрозу самому місту.

  І це все на фоні гуманітарної катастрофи з біженцями. Бійці опозиції та цивільні  продовжують прибувати в провінцію Ідліб з Хомсу. Вже більше 22 000 людей вісьмома партіями виїхали з підконтрольної режиму асада території. Соціальні служби відчувають нестачу майже всього. Місцева влада благає про допомогу харчами та місцями для притулку.  Так що, маємо по факту чергову «многоходовочку» від маскви.

  Ще ху#ло сьогодні заявило, що російські фрегати в Середземному морі знаходяться в режимі очікування через загрози для Сирії. І ще трішечки російських і ще кілька сирійських літаків на авіабазі Хмеймім в Латакії (останній супутниковий знімок від 29 квітня 2018 року): 4 Су-34, 8 Су-24, 2 Су-25, 10 Су-30, 4 Су-35, Ан-26, 2 А-50, Ан-124, Іл-20/22 і 6 СиААФ МіГ-29. 

 • Надійшла неперевірена інформація, що на блок-посту САА затримала двох французьких військовослужбовців в провінції Хасака. За отриманими даними це снайпери які заблукали та помилково виїхали на урядовий пост. Подробиці з годом.

  Військові злочини росії: Невідома поки кількість жертв серед цивільних  після удару сьогодні по авіацією ударам по місту Джиср Шогур. В результаті вибуху наземної міни під двома машинами на дорозі біля села Аль-Мансура на заході Хами, загинули 7 мирних жителів, в тому числі матір та її син, безліч потерпілих.

  Ісламська держава (ISIS); Дейр Ез-Зор: Іранський джихадист Аль-Біна відкриває офіс у місті Абу-Камаль у східній частині Дейр Ез-Зор, щоб взяти на себе покупку будинків їх реконструкцію та розподіл допомоги для прихильників асада та проурядових ополченців, які його підтримують. Як відомо, в цьому районі сильні позиції саме ісламської держави. Саме місто контролює асад. А зовсім поруч з містом Абу-Камаль село Аль-Суса від ІД почали штурмувати бійці Сирійських Демократичних Сил . Напередодні СДС захопили  Аль-Багоз Тахтані на кордоні Сирії та Іраку, біля Аль-Багоз Фовкані все ще тривають сутички.

  Ярмук: Пишуть що бойовики ІД підбили в асадитів на 30-й вулиці медичний бронетранспортер BVP-1 AMB-S (на головному фото). Всього за вчора було знищено порядку 30 солдатів асада, а за дві останні доби близько 50.

  В свою чергу вкс завдали удару по бойовикам ІД в таборі Ярмук, внаслідок чого загинули 9 джихадистів.

 • Вчора сирійська армія захопила повний контроль над районом Хаджар Аль-Асвад. Бойовики ІД контролюють лише 70% табору Ярмук і деякі райони Тадамуну, але продовжують шалений опір. Мови про здачу не йде.

  І буквально щойно повідомили про вибух в самому центрі Дамаску. Імовірно влучання реактивної ракети. Поки  без подробиць.

  Далі буде…


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: