Саудівська Аравія: “Хезболла” та Іран спонсорують тривалі страждання жителів Сирії, розпалюють насильство в Іраку та Ємені, погрожують Лівану і дестабілізують ситуацію на Близькому Сході. З КСА, до речі згодні всі країни Перської затоки. Білий Дім повідомляє, що дійшли з ЄС до згоди по новому договору з Іраном. А Ізраїль сьогодні перехопив «Залізним куполом» ракету над Голланами.

До слова, вчора при спробі перетину кордону з Ізраїлем був затриманий палестинець, який підтвердив те що лідери «Хезболли» примушують палестинців штурмувати позиції ізраїльських військових. Хоча чого дивуватися, які вчителі (рф) такі й учні.

В сирійському контексті, все це має значення й ще тому, що радикальні палестинці та іранські добровольці складають значну кількість особового складу сьогоденної Сирійської арабської армії. Наприклад, в таборі Ярмук воюють і несуть значні втрати в більшості своїй палестинці,  а в провінції Дейр Ез-Зор – іранці. Хоча присутність сирійців теж значна, але поки це елітні, в більшості механізовані та артилерійські частини. Піхота же – іноземці.

В Сирію прибув військовий конвой США, 200 вантажівок зі зброєю (включно з новими бронеавтомобілями  Oshkosh M-ATV) та обладнанням для підрозділів Загонів народної самооборони на пагорбі Бідер. Поки що ця допомога піде на боротьбу з залишками ІД в долині Євфрату, а що буде потім – побачимо.   

Протурецька міліція на території контрольованою силами «Щиту Євфрату» на півночі Сирії затримала контрабандну вантажівку, яка перевозила вибухівку та боєприпаси. Вантажівка була замаскована під нафтовий наливник в якому власне зброя й знаходилася. Вантажівка рухалася в бік міста Жаралбус, що поруч з турецьким кордоном.     

Більш як 35 000 людей покинули раніше не підконтрольну урядом Сирії територію північного Хомсу.  На звільнені від людей землі переможно крокує САА з російською військовою поліцією, під яку маскується рос. гвардія.  

Але ж повстанці лишають сюрпризи. Внаслідок підриву міни-пастки загинули 5 військових САА, включно з офіцером, та ще 3 поранені в н.п. Хоула в Хомсі.

 • Урядові війська висунули ультиматум жителям селища Махадж провінція Дараа- за 48 годин покинути населений пункт, після того як опозиційні бійці розташовані там відмовилися від здачі. До речі, провінція Дараа ще вчора лунала з рота представника раші в Астані як майбутня зона деескалації. Вірити московитам не можна ніколи.

  Алеппо-Ідліб:  Після завершення евакуації останнього опозиційного анклаву в Хама/Хомс та вирішення проблеми з Ярмуком, в найближчий час, імовірніше за все, війська асада з посіпаками  перемкнуться на Ідліб. В якому зосереджені значні сили повстанців, розкидані по різним угрупованням. Тому виділяю новини по провінції Ідліб та сусідній Алеппо в окремий абзац. В цей рядок також буде потрапляти інформація з північного Хомсу, який лежить на південь від Ідлібу, і теж не підконтрольний асаду.

  У Хирбат Хірс на заході Алеппо турецькі військові встановили 12-ий обсерваційний пункт. Це на даний час остання з анонсованих військових баз розгорнутих Туреччиною.

  Сьогодні після перемов Ердогана з ху#лом по телефону по питанню Сирії, міністр закордонних справ Туреччини заявив: «будь-який напад урядових сил Сирії в провінції Ідліб призведе до катастрофи. Існує багато терористичних угруповань. Наша розвідка і Генеральний штаб працюють над цією проблемою. Ми досягли певних результатів». Очевидно, що це якби натяк – не лізти русявим в Ідліб взагалі. Але, повітряні удари не перестають наноситися. Тобто маскві, як з гуся вода. Чекаємо на загострення.

  А поки, в результаті артилерійського обстрілу сирійської армії по Кафр-Зиті в Хамі, загинули чоловік і його дружина. Також продовжуються обстріли Латамина та Закяте на півночі Хами. 

 • Урядові війська перегруповуються та без бою вивели війська з передової в Аль-Хадер на півдні Алеппо та передислокувалися на базу на пагорбі Аззан.

  Ісламська держава (ISIS); Дейр Ез-Зор: Міжнародна коаліція разом з СДС націлилася на наступний населений пункт, що контролюється ІД – місто Аль-Суса.   Під час повітряних ударів іракських ВПС по місту Аль-Суса в Абу-Камаль загинули 4 мирних жителів, десятки людей отримали поранення. Імовірно що під час цих рейдів було знищено керівника пропаганди ІД – Абу Бараа аш-Шамі. Де він проводив зустріч з командирами загонів ІД в Сирії.

  Ярмук: Південь Дамаска. Без значних змін. Поки проурядові війська контролюють нові райони в Хаджар Аль-Асвад, бойовики ІДІЛ заявили, що почали контр-атаку.  На головному фото – наслідки обстрілів табору Ярмук, опубліковано – ІД.  Далі буде…


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: