Що там у Сирії – хроніка подій за 2 травня

Американські військові експерти в ефірі каналу NBC: «В списку потенційно можливих прямих військових конфліктів по всьому світу – зіткнення Ізраїлю з Іраном  знаходиться на першому місті». І це досить серйозно. Бо асад енд компані не планують спинятися. При порівнянні супутникових фотографій науково-дослідної бази біля Масіфа, що була зруйнована ізраїльським нападом раніше, маємо станом два тижні тому чіткі ознаки проведення відновлювальних робіт.    Колона турецьких ЗС зайшла на територію Сирії в районі прикордонного переходу Кафр Люсин. Ці сили імовірно підсилять спостережний пункт турецьких військ в районі міста Мурек.

Спрацювала вибухівка в місті Хасеке:  загинули три дитини та ще 7 отримали поранення. Подробиць про обставини не надходило.

Дейр Ез-Зор: Сирійські демократичні сили (SDF) евакуювали цивільних жителів селища Хавижи’а в західних районах провінції Дейр Ез-Зор та оголосили їх закритою військовою зоною.

В прикордонних з Іраком селах СДС проводять арешти та затримання цивільних що підозрюються у співпраці з режимом асада. Кількість заарештованих осіб йде на десятки.  І після нічного артилерійського обстрілу французькими силами зі 155-мм самохідних  гаубиць CAESAR по позиціям ІДІЛ в долині Євфрату, перейшли у наступ.

Важкі сутички йдуть між СДС та ІДІЛ навколо н.п. Хажин. Як повідомляє розвідка в цьому населеному пункті знаходилися високопосадові ІД.  Цей наступ проти ІД сирійські демократичні сили ведуть у координації з іракською армією, про що повідомив командуючий СДС Хашим Міхемед.

Наступ також триває і на півночі провінції. Демократичні сили Сирії просунулися на 8 км від своїх позицій до позицій бойовиків ІДІЛ в Ель-Хасакі. Там же, імовірно авіація коаліції нанесла удар  по селу Аль-Фадель в результаті якого загинули понад 10 осіб, десятки постраждалих: в основному жінки та діти.

Хама-Хомс: Перемови щодо здачі повстанців не склалися. Після заяв російських перемовників про начебто прогрес та узгодження деталей начебто укладеної угоди, бунтівні командири 4 легіону, що обороняється в цьому регіоні, назвали російські умови принизливими. Відмовились переїжджати до Ідлібу, складати зброю та закликали до спротиву. Російська сторона ще намагається умовити повстанців. Крайній раунд перемов проходить зараз. На вечір обіцяють який то прогрес в той чи інший бік.  Хоча вже командири «Джабат Тахрір Сурія» (ДТС) та Асоціація переміщених осіб відкинули російську пропозицію щодо виходу на Ідліб та Ярабулус.

Проведення перемов ніяк не уповільнює бомбардування цивільних з боку вкс рефе. Під повітряний удар попав н.п. Кафр Зіта в південній Хама. В результаті знищено спеціалізовану лікарню. Загинув лікар та двоє місцевих. Рік тому рядом з лікарнею руснею була знищена мечеть. Атаки відбулися на відстані 10км від турецького спостережного поста.   

Ярмук: Сирійські військові повідомили про 103 загиблих в період з 19 квітня в боях за район табору Ярмук, в тому числі 13 офіцерів. Більшість загинули в районі Хаджар аль-Асвад. Знов ж такі втрати не враховують союзників асада.

Важкі обстріли урбанізованих районів не зупиняються. Під завалами гинуть цивільні. Повідомляють про як мінімум 20 загиблих, тіла який в теперішній час неможливо дістати.Сирійська армія продовжує просуватися в районах Хаджр Асвад з заходу та зайняла всю територію яку раніше контролювали бойовики «Хайят Тахрір аш-Шам». Ці бойовики погодились переїхати до Ідлібу та припинити спротив на цій ділянці. На даний час САА перегруповується та очікує підкріплення щоб поновити штурм.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю