Що там у Сирії – хроніка подій за 20 липня

Не забарилася реакція американських військових на «посідєлкі» Трампа з ху#лом. “Поки немає ніяких нових вказівок” після саміту в Хельсінкі, – генерал Джо Вотел, командир Центрального командування Збройних сил США повідомив журналістам Пентагону. Він також заявив, що Закон про національну оборону забороняє співробітництво та координацію з росією в Сирії. “Конгрес позначає простір для цього, я про це не просив. Будь-яке подальше військове співробітництво США та росії в Сирії може бути реалізоване шляхом відступу Конгресу від встановлених правил». Вотел також заявив, що він не бере участі ні в яких переговорах про виведення американських військ із Сирії.

Заява: Армія Ізраїлю уважно стежить за подіями на півдні Сирії і готова розподілити додаткову гуманітарну допомогу переміщеним сирійцям.

Пентагон: у в’язницях Демократичних сил Сирії перебуває близько 600 іноземних бойовиків з понад 40 країн.

Ідліб-Алеппо: Біля контрольно-пропускного пункту сирійської армії в районі Думайр в Дамаску прогримів вибух. Постраждала одна людина. Винуватцями теракту вважають ІДІЛ.

Бійці Тахрір Аль-Шам обшукали деяких проурядових бойовиків перед тим, як вони покинули Фуа і Кефраю, вилучили заборонену зброю та техніку.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Можемо констатувати, що Велика битва поміркованою опозицією на півночі Сирії програна остаточно. Сирійська арабська армія від сьогодні контролює Умм-Батну, аль-Аяф, Расма аль-Ховалід, Мумтіна, Наба ас-Сахр і Мурабаат.

Заявлено про умови угоди по Кунейтра та буферній зоні: повстанці передають територію уряду і москлям; здають важку зброю. Всі, хто відмовляються від угоди можуть безпечно покинути територію. В села в яких повстанці відмовились здатися – знищують важку зброю та готуються для депортації в Ідліб. Перші автобуси вже прибули до Умм-Батну.Підсумки цієї битви будемо підводити з годом, як надійде інформація по втратам. Хоча й зараз можна з певністю казати – попри домінуючу перевагу в важкому озброєнні та в повітрі асадитам ця перемога не стала легкою прогуляною. Навіть сьогодні, коли начебто все вирішено, повстанцям вдалося знищити одного з командирів полку елітних «Сил Тигра». Втрати ж серед рядового складу йдуть на сотні.

І сьогодні сталася трагедія коли автобус, що прибув для евакуації повстанців з родинами в Кунетйра здійснив наїзд на натовп. Загинули до 4 людей (в основному жінки та діти). Водій був розстріляний на місті.

ВКС московії завдали вночі і вранці ряд авіаударів по ІДІЛ в містах Джілін, Адван і Тасіль на південному заході провінції Дараа. Також, синхронно з авіаударами, сирійська армія веде артобстріл по позиціях ісламістів. Анклав ісламської держави останній не підконтрольний уряду Сирії клаптик на півдні країни. Який іділівцям вдалося дещо збільшити за рахунок територій ВСА.

За звичай ісламісти чинять шалений опір. Сьогодні їм вдалося відбити наступ САА на н.п. Джалаін. Вбито 25 асадитів.

Ісламська держава (ISIS): Іракські бойовики “Хезболла” вийдуть з Абу- Камаль в Ірак. Раніше ці вояки неодноразово попадали під удари коаліції.

Там же, триває штурм Хаджину. Бійцям СДС вдалося закріпитися на околицях міста та захопити декілька будівель. Захоплений в полон командир сил ісламістів в місті, який намагався покинути Хаджин та втекти з сім’єю та великою сумою грошей.

В ході поточної операції “Шторм Джазіри” по ліквідації бойовиків ІДІЛ в селі Равда в Дайр-Ез-Зор, Демократичним силам Сирії вдалося ліквідувати безліч бойовиків ІДІЛ, вилучили склад зброї та пристроїв зв’язку.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю