Горбатого лише домовина виправить. З вчорашнього виступу Держсекретаря Помпео іранський уряд зробив висновок, що Штати дали команду на початок громадянської війні в Ірані. Хоча звісно мова йшла зовсім про інше. Але то таке. Основний месидж виступу це примушення Ірану до згортання ядерної програми та військових авантюр за кордоном.

США своїх не кидає: Американці та коаліція закінчили підготовку 188 бійців місцевої міліції, яки приєднаються до лав військової ради міста Манбиджа (на головному фото). І паралельно з формуванням органів влади, представники США, які підтримують Сирійські демократичні сили (з великим укомплектуванням курдами) та турецькі військові, що підтримують Вільну сирійську армію (укомплектовану в основному – туркоманами) зустрілися в Анкарі для вирішення питання самого стратегічно важливого міста Мандбижа. Це лише придуркуваті експерти із-за порєбріка верещали про можливий конфлікт США та Туреччини.

А тим часом, позачерговий турецький конвой без попереднього повідомлення увійшов на територію Сирію в район Джабаль аль-Акрад на півночі Латакії. Де планують створити новий обсерваційний пункт. Що там ху#ло співало про політичне врегулювання? Довіра між учасниками Астанінського формату аж пре.

Московитьский протидиверсійний катер П-433 проекту 21980 “Грачонок” через Босфор крокує до Тартусу разом зі рятувальним морським буксиром “Шахтер” проекту 712. А до цього прибув патрульний катер проекту 03160 “Раптор”. Видно, розумакам з мо залісся дійшло, що літак який впав в море не останній.  Алеппо-Ідліб: Бійці «Джейш аль-Ізза» повідомили про зрив наступу САА в районі багатостраждального міста Латаминах.  Сторони обмінялися артилерійськими ударами. Загинуло 2 опозиційних бійця. Саме місто знов під обстрілом запалювальними боєприпасами. Також як зазвичай палає Кафр Зіта.
З метою зменшення тиску на ці два міста з боку САА, бійці «Джейш аль-Ізза» самі почали наступ на велике місто Міхарда на півночі Хами.  Поки подробиць нема. Але рашаЗМІ волають, що Міхарда місто з переважним християнським населенням, а наступають мусульмани, тому риторика як перед взяттям Єрусалиму Салладином.

Ну й пригоди з сирійським/російським ППО можна брати в окремий опис. Знов Ізраїль/не Ізраїль (необхідне підкреслити) відстрілявся декількома ракетами по військовому аеродрому Аль-Кусейр на південному заході провінції Хомс.  Як завжди спрацювала система ППО, як завжди щось злітало, кажуть що С-200, і як завжди кажуть що все позбивали, а потім закріпили успіх та заявили, що тривога взагалі була хибною. Але місцеві повідомляли про вибухи на землі та підкинули фото, на яких щось горіло на базі.  Ну то таке. А під час удару/не удару над Середземним морем типу мимо пролітав ізраїльський розвідувальний Gulfstream G.550. Ну обіцяв же Нетаньяху не нападати на русьню – ну так тримає слово.

Невідомі бойовики вбили 6 повстанців на околиці села Закат на півночі Хама.

Ісламська держава (ISIS): Провінція Дейр Ез-Зор: САА продовжує артилерійський обстріл сил ІД в місті Аль-Шафа. Продовжили наступ біля міста Маядин.  Та оголосили нову фазу наступу в сирійській пустелі за підтримки високодуховних вкс.

Провінція Дараа: Після анонсування нової наступальної операції в провінції Дараа до московитських генералів почало доходити, що війна в Сирії такі виходить на новий рівень. І так просто літати в небі на півдні Сирії не вдасться.
Тим часом, бійці угруповання «Джейш Іслам» заарештували 22 бойовика ІД, які були раніше депортовані з табору Ярмук, а потім зникли десь з радарів та намагались проникнути в місто Млеіхах.
Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: