США нарешті вдалися до низки сильних заяв. Конгресмен Адам Кінзінгер (Adam Kinzinger) заявив: «Геноцид в Сирії винищив понад 500 тисяч життів, у тому числі 50 тисяч дітей. Наступний наступ на Ідліб може виявитися найгіршою атакою, потенціал якого може бути кривавим для цивільних. Асада і путін сподіваються, що нам все одно, але ми ПОВИННІ зробити їхні сподівання невірними».

А спеціальний представник США по Ірану сказав: «Наша військова присутність в Сирії допоможе нам захистити нашу національну безпеку». Крапка. США нікуди не йде.

Більше того, згідно супутникових знімків, на яких видні палаючі газові факели, США та СДС/SDF почали розробку нафти на другому найбільшому родовищі в Сирії – Аль-Танак.

Асад зустрівся з головою Міноборони Ірану Аміром Хатамі. Під час цих зустрічей, Дамаск і Тегеран підписали угоду про військове співробітництво, яке, за словами міністра оборони Ірану, передбачає продовження “присутності та участі” Ірану в Сирії.

Третя сторона конфлікту Туреччина також проявляє не аби яку активність. Турецькі сили продовжують укріплювати спостережні пости. На головному фото була зафіксована колона з 15 бронетранспортерів, що прямували в Мурек, північ Хама.
Також підкріплення з важких підрозділів надійшли в Таллі-Ріфаат і Манбидж.

Додатково Туреччина перекинула в Сирію 224 бійців спец призначенців. Саме ці коммандос будуть задіяні на підконтрольній туркам території Сирії для проведення контрдиверсійних заходів. Тобто діяльність непідконтрольних воєнізованих/озброєних банд буде з часом локалізовано. Раніше Туреччина активно діяла через свої проксі-угруповання, не втручаючись активно в хід примирення. Активність проявлялась лише в адмініструванні та відновленні інфраструктури. І тепер ми бачимо чітке включення військової компоненти, найбільше з періоду проведення операції «Оливова Гілка» в Африні.

Активність терористів різних ісламістських та курдських груп не вщухає – 7 бійців СДС вбито вибухом фугасу коли їх пікап 4×4 проїздив поруч висококласним центром Аль-Рашид у центрі міста Ракка. Відповідальність за теракт взяла на себе ІД.

Великий Ідліб: Нездорова ситуація по загрозі імовірного застосування хімічної зброї, що планується режимом асада/путіна в Кафр-Зіта не на жарт перелякала місцевих. Місцева рада Кафр-Зіта звернулася до міжнародних органів влади, щоб стримувати режим від використання хімічної та звичайної зброї проти міста.

Сирійська урядова армія веде себе зухвало. В районі міста Тель-Ріфаат, що під контролем опозиції сирійські війська намагалися збити турецький розвідувальний дрон.

На фоні розгортання танкових підрозділів та підрозділів реактивної артилерії САА на напрямках можливого наступу, повстанці посили контр диверсійні заходи проти «любителів режиму», або «жаб» як вони їх прозвали та сплячих осередків ІД. За останній місяць, бійцями «Хайят Тахрір аш-Шам» були страчені 75 людей причетних до ісламської держави та сотні жаб заарештовані. Лише сьогодні сирійські повстанці заарештували в Ідлібі 30 людей, які хотіли, щоб їхні міста “примирилися” з урядом асада.

Чергова заява вже від опозиційного об’єднання «Джабхату Ватанія лі-Тахрір», в якому вони призвали всі угруповання Великого Ідлібу готуватися до спротиву сирійській армії в разі їх нападу на Ідліб, та повідомили, що об’єднання підготувалося до оборонних на наступальних дій.

Опозиційна диверсіна бригада Абу Аммара за допомогою вибухового пристрою в районі Ат-Таляль в м. Алеппо підірвала місце розташування підрозділу САА.

Шлях зрадника яскравий але короткий. Повідомляється про вбивство невідомими Абдул-Халика Вахба – одного з впливових прибічників режиму асада, Бассама Дафда. Він був одним з шейхів племені Кафр Батна, який раніше передавав армії Сирії кілька селищь у Східній Гуті. Який з самого початку був агентом-впливу асада призначений на високий пост у впливовому релігійному угрупованні Фейлак Ар Рахман. Дуже робоча формула по агентам-впливу і для України також.

Ісламська держава (ISIS): САА повідомила про успіхі у вже як місячному штурмі позицій іділівців на вулканічних пагорбах Сафа в пустелі Ас-Сувейда. Їм вдалося після важких бомбардувань захопити стратегічне водне джерело. Величезні втрати несуть обидві сторони.
Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: