Сьогодні багато новин з Вашингтону.

Mike Pompeo тепер 70-й державний секретар. Був затверджений Сенатом. Русофобів в Білому Домі побільшало. З чим нас і вітаємо!

Сенатор республіканець Rep. Adam Kinzinger анонсував новий законопроект ‘No Assistance for Assad Act’ , який судячи з назви та оголошеного релізу обмежить можливості надання допомоги режиму асада, варварському режиму, що використовує хімічну зброю по власних невинних цивільних. Ну а там, як всім відомо санкції «животворящіє» для тих хто таку допомогу надасть. Повний реліз читаємо тут: http://bit.ly/2qZBQJG

Джим Маттіс вітаючи міністра оборони Ізраїлю Авігдора Лібермана в Пентагоні, заявив, що Іран постачає зброю до Сирії, що швидше за все означатиме напади на Ізраїль. “Я зараз не можу думати про будь-яку іншу ціль для нєї”. “Ми продовжуємо боротьбу”. “Ми збираємося розширити та принести більше регіональної підтримки, це, мабуть, найбільший зсув, який ми зараз робимо в Сирії”.

Прес-секретар Білого Дому Heather Nauert‏ про НАТО: Альянс актуальний як ніколи, навіть більше чим під час холодної війни.  Ми зосередились на агресії, що продовжується та здатності таких погроз чи примусу або вторгнення до своїх сусідів з боку росії. Вона (раша) грає дестабілізуючу роль в Україні, Грузії, Сирії. НАТО є оборонним альянсом перед цією загрозою.

 Масква занепокоїна заявами президентів Трампа і Макрона по іранськоій ядерній угоді. Нагадаю, що ця угода також включає питання Сирії та ін. А щодо маскви, то їй лишаться лише занепокоюватись).

Вперше в Сирії зафіксували російський зенітний ракетний комплекс Тор. 

«Джейш Аль-Ахрар» збили російській розвідувальний дрон у Джабаль Акрад в північному-сході Латакії.  

Військові злочини росії: ВПС Росії наносять удари по місту Кафр-Зіта, Аль-Хабіт вІдлібі. Одна жінка загинула та інші цивільні особи, поранені артилерійським обстрілом на Кафр Набуда в Північній Хамі. Більше 40 ракет, снарядів скинуті на Лтаменах в Хамі.

Хама-Хомс: Повстанці почали наступ на Керназ. Тривають важкі обстріли з обох боків. Бої тривають також і під Гасарія. Селище Хамамийат декілька разів переходило з рук в руки. На зараз його контролює опозиція, хоча ще з ранку там були урядові війська.  

Не виключено, що наступ став можливим внаслідок зупинення міжусобної війни між угрупованнями, що досягнуто внаслідок тривалих перемов. Асадівська агентура за кдбєшною традицією намагається знов посварити угруповання між собою. За останній тиждень серед командування опозиційних загонів справжній мор. Загиблих внаслідок нещасних випадків, підривів та банальних вбивств більше десятка.

Ярмук: В Дамаску вчора з обіду пройшли сильні повеневі дощі. Які не тільки уповільнили штурм, але й затопили частину підземних тунелів, що значно ускладнило ведення бойових дій для джихадитстів.  

На півдні Дамаску вже розгорнули «Сили Тигра». На своїх Т-90 вони готові до просування проти бойовиків Тахрір Аль-Шам та ІДІЛ. Але все йде занадто мляво та коштовно для асада. 

 На мапі яка показує стан військ та зміни за останній тиждень чітко бачимо яких «успіхів» досягли асадити за значної переваги у всьому і маючи повну домінацію в повітрі.  

Тим часом бойовики ІДІЛ заявили про знешкодження 3 солдатів у бою, та оприлюднили мотивуючи фотографії своєї техніки в Ярмук. Як бачимо у джихадистів є принаймні одни танк та інші цікаві саморобні зразки (на головному фото також).

Станом на зараз поновлені інтенсивні бомбардування після закінчення дощів. Бої тривають. Насправді в мене не має сумнівів в перемозі асада на цій ділянці фронту, але ж ж питання якою ціною. Далі буде….


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: