Що там у Сирії – хроніка подій за 28 липня

Інтернет видання International-Review почала публікацію низки статей присвячених задокументованим військовим злочинам елітного урядового з’єднання Сирійської арабської армії «Сили Тигра», підрозділи якого очолюються відомими алавітами з видатних сімей. Перша та друга статті будуть про документально зафіксовані факти військових злочинів, вчинених різними підрозділами в «Силах Тигра». Частина третя деталізує історію підрозділу «Група Шахена» як конкретний приклад гнучкості роботи режиму при поєднанні окремих підрозділів бойовиків до збройних сил «Сили Тигра» та повітряної розвідки. Частина четверта розповість документами про російську присутність в «Силах Тигра». Першу частину цього розслідування можете читати тут: https://international-review.org/tiger-forces-part-1-the-war-crimes-of-the-cheetah-groups/.
Звісно ці статті рекомендую для читачів з міцними нервами та здоров’ям.

Спеціальний посланник президента рашки в Сирії лаврентьєв, заступник міністра закордонних справ вершиніна, представники міністерства оборони залісся сьогодні провели переговори в Анкарі з представниками МЗС Туреччини. Тема зустрічі – Ідліб, повернення біженців, зустріч в Сочі 30.07.

Бійці Султан Мурад Тюмені сил ВСА провели операцію проти Загонів народної самооборони біля Африну, вилучили деяку зброю і боєприпаси. Але це поки не завадило новим терактам. У центрі Африна пролунали кілька потужних вибухів.

Демократичні сили Сирії будують свій перший міст у Ракка. Місія полягає у відновленні мостів в Сирії, які знищили до звільнення від бойовиків ІДІЛ.

Ідліб-Алеппо: Ракетні обстрілі САА по курдській горі Північної Латакії тривають.

В Дар Та Іззах, що в Алеппо стався вибух СВП.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Після численних авіаційних та артилерійських ударів сирійським урядовим військом удалося зламати спротив бойовиків ісламської держави в південно-західній Сирії.
Вчора САА змогла вибити ісламістів з кількох населених пунктів поруч із Телегом Джуму і зайняти його. Потім, після короткотривалих боїв, ІД покинуло н.п. Тасиль. Це був самий великий з підконтрольних джихадистів н.п. в провинции Дараа – за останнім переписом там проживало понад 15 000 людей. Однак вважається, що оплотом ісламістів є н.п. Шаджарах, який ще в їх руках.
Також були захоплені н.п. Джаллін і Хаіт, розташовані на південному-сході анклава бойовиків ІД. Зазначу, що в цьому районі сирійським військам допомогли атакувати екс-повстанці різних груп у складі “Вільної сирійської армії”, що перейшли на сторону офіційного Дамаску. Раніше частина ВСА вже вела бойові дії проти ІД в цьому районі, але істотного успіху досягти не змогли.
Сирійським військам удалося вибити ІД з ряду населених пунктів у провінції Ас-Кунейтре, які бойовики зайняли після уходу частин ВСА.
У ході боїв ісламська держава втратила понад 50% від раніше задіяних територій у південно-західній частині Сирії і контролює кілька невеликих населених пунктів у Дараа та у прикордонній з Голанськими висотами в демілітаризованій зони.
Пишуть, що САА почала великий штурм.

Ісламська держава (ISIS): Боїовики ІД, в результаті атак в Ас- Сувейді, викрали 14 жінок (друзок) і сьогодні надіслали фотографії заручниць їх сім`ям через WhatsApp. Вимоги поки не висувались.

Триває штурм Сирійськими демократичними силами Хаджину – центрального міста іділілвців в Дейр Ез-Зор. СДС поступово дотискає. Ісламісти вже відчувають неминучу поразку. Як доказ цього – СДС заарештований вже другий високопосадовець ІДІЛ, який намагався покинути місто серед серед цивільних біженців Хаджину. В одязі була зашита велика сума грошей.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю