На півночі Сирії в Аль-Камашли відбувся конфлікт між курдською міліцією та урядовими солдатами. Н.п. Аль-Камашли на турецькому кордоні з дорожньою розв’язкою поруч знаходиться під контролем САА, в оточені територій що контролюються курдськими формуваннями СДС та коаліційними військами. Конфлікт спровокувала курдська поліція «Асаіш», коли відмовила солдатам САА безперешкодно проїхати через блок-пост. Потім солдати САА викрали з блок-посту двох курдських поліціантів та відвезли їх в невідомому напрямку. За цим пішла черга двобічних викрадень. На сьогодні з обох боків поцуплені майже 60 чоловік. Курдам ця ситуація набридла і вони заблокували трасу Аль-Камашли-Аль-Хасаках. Місто Аль-Хасаках є столицею однойменної провінції поруч з яким зберігся ще один анклав, що контролюється САА. Поки тривають перемови.

Reuters: Розгортання російських військ в Сирії біля ліванської кордону цього тижня викликало тертя з боку сил, підтриманих Іраном, включаючи “Хезболлах”, яка заперечувала проти неорганізованого руху, заявили дві не сирійські офіційні особи в регіональному альянсі, що підтримує Дамаск. Це вже не перше «тертя» між московитами та їх іранськими поплічниками в Сирії.

Вчора прийняли мучеництво дитина Білал Ахмад аль-Хоулі з Ідлібу та жінка з Аль-Маядім, які були розстріляні турецькими прикордонниками. Білал з батьком та іншими намагалися нелегально перетнути турецький кордон. Виявляється не тільки ізраїльтяни жорстко захищають свої кодони. Поки протестів з боку правозахисників не чутно.

Алеппо-Ідліб: Авіаційні удари вкс русні сьогодні відновилися. Кілька ударів потрапили до міста Аріха та його околиць. Поранені принаймні 10 людей.

Почастішали в сирійців “нещасні випадки” на складах боєприпасів. Черговий вилетів на повітря в районі Джуб Рамлах, між Масіаф і Тел Салхаб.

Дараа-Ас-Сувейда: Знов гине іранський «іхтамнєт». Іранське агентство “Мех” повідомило, що військовий радник Революційної гвардії загинув у сутичках у Дараа.

На тлі наступальної операції, що очікується з боку САА, почалися перемови між південним підрозділом Вільної сирійської армії (FSA) та армією Кхалід ібн Аль-Валід (ісламьска держава) в місті Тсіл про тимчасове припинення вогню.

Дейр Ез-Зор-Аль-Хасаках: Державний секретар Pompeo: «Ми вітаємо початок операцій сирійськими демократичними силами проти ісламської держави в Ад-Дашишах, провінція Аль-Хасаках. Ми маємо повну довіру до наших партнерів і пишаємося тим, що співпрацюємо з ними, щоб позбавити Сирію від брехні ІДІЛ та побудувати краще майбутнє для всіх сирійців».

Американські війська продовжують знищення залишків ІДІЛ в передмістях Ад Дашишах та навколишніх селах . Сирійські демократичні сили захопили Аль-Факах і зараз просувається до Абу Сахрах Джанубі та Ад-Дашишах.

І вже на півдні провінції Дейр Ез-Зор поруч з іракським кордоном підрозділи Сирійських демократичних сил (SDF) просунулися ще на 4 км вглиб території, що контролюється ісламістами після відновленням операції.

Сирійська арабська армія повернула контроль над усіма територіями, втраченими за останні дні від нападів ісламістів ІД, включаючи н.п. Джалаа, Сайял і Хасарат, повідомляє проурядове інформ- агентство SANA. Імовірніше за всього джихадісти і не мали наміру захоплення територій. Після вдалих атак та засідок вони покидали місце бою.

За вчорашній день сирійська сторона підтвердила загибель 12 урядових військовослужбовців та десятки поранених під збройних сутичок з бойовиками ісламської держави. Хоча інші не урядові джерела цю цифру вважають занадто заниженою. Зодокументовано вже принаймні 2 десятки вбитих, багато з яких з Республіканської гвардії. Бої тривають в районі Абу-Камаля.

Ну і в кінці родзинка. Повідомляється про бої між урядовою САА та курдсько-арабською СДС в районі нафтових родовищ Коноко.  Як ви пам`ятаєте останній раз намагання повернути контроль над нафтовими полями відбувалася за допомогою “вагнерівців”, думаю що і цього разу без них не обійдеться. Чекаємо на подробиці.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: