Що там у Сирії – хроніка подій за 7-8 серпня

США засудив уряд Сирії, який все частіше визнає загибель тисяч політичних в’язнів, яких утримували під вартою.

Згідно з даними розвідслужби на Близькому Сході, Ізраїль причетний до вбивства сирійського вченого Азіза Асбара. Це про того який співпрацював з іранцями по програмам хімічної зброї та побудови ракет.

Вчора ввечері авіабаза Шайрат була атакована безпілотниками, можливо, подібно до тих, що використовуються для нападів на базу рашистів в Хмеймім. Це другий випадок через тиждень після того, як аналогічний напад стався в аеропорту Дамаска – 2 серпня. Напад 2 серпня був вдалим, враховуючи вибухи на землі. І судячи з усього повстанці розширили географію нападів БПЛА. Режим приховує такі факти.

 • США створюють військову інфраструктуру на території, яку контролюють Демократичні сили Сирії. В даний час американські військовослужбовці встановлюють новий військовий об’єкт у декількох кілометрах на північ від міста Табні.

  Сьогодні в другій половині дня в північну Сирію прибула нова група сил Коаліції, що складається з більш ніж 500 вантажівок, які підтримують курдські сирійсько-демократичні сили.

  Ідліб-Алеппо: Лідер Національного фронту визволення сил ВСА Хуссам Салама: “Ми очікуємо, що уряд Сирії і Росія розірвуть угоду про деескалацію в провінції Ідліб, у нас є комплексний план, щоб відреагувати на такі порушення у військовому відношенні”.

  Батальйон Ісламського Джабалу повстанців вчора здійснив напад на урядові сили в Джебал-Туркмані (північна Латакія). Принаймні 15 солдат САА вбито.

 • Ісламська держава (ISIS): Триває масштабна операція сил режиму проти анклаву ІДІЛ в пустелі Ас-Сувейда. На фото видна русня яка бере в ній активну участь.

  Урядові сили при підтримці артилерії та вкс рф почали просування в декількох напрямках. В минулу ніч літаки русні нанесли більше 30 ударів по джихадистам в районі Діяса на північному сході Ас-Сувейди. Завдяки цьому САА зміг просуватися на деяких ділянках до 11 км у глибину територій, зайнятих ісламським державою.
  Крім регулярних частин САА, в наступі бере участь ряд груп зі складу колишньої “Вільної сирійської армії”, які пройшли процес примирення з офіційним Дамаським. Серед них “Шабаб Сунна” з провінції Дараа, яка вже брала участь у боях проти ІД в долині Ярмук і бригада “Пустинні коммандо” зі Східного Каламуна. Вони, по суті, замінили добровольців з “Сирійської соціал-націоналістичної партії”(виявляється є і таке), які воювали в Ас-Сувейді, але кілька днів тому перейшли як підкріплення в провінцію Алеппо (де вже є частини ССНП, а повстанці системно кошмарять позицій урядових сил). Світлину з прапором ССНП ви бачите нижче. Цікава ганчірка)

  Три бойовики Ісламської держави атакували блокпост урядових сил на північному сході провінції Ас-Сувейда в районі деревни Дума.
  Двоє бойовиків підірвали жилети шахідів на блокпості і вбили чотирьох солдат з “Сирійської соціал-націоналістичної партії”, ще п’ятеро отримали поранення. Третій джихадист був захоплений живим. Якого привезли в м. Ас-Сувейда, де солдати ССНП його повісили на одній з центральних вулиць.

  Прес-секретар СДС (SDF), за підтримки Коаліції оголосив про завершення 2-го етапу операції по очищенню провінції Дейр Ез-Зор після повного захоплення її північних районів. Заключним етапом стане звільнення міста Хаджин.

  Далі буде…


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю