Що там в Сирії – хроніка подій за 10-11 вересня

Джон Болтон попередив Сирію про те, що США, Франція і Британія поб’ють асада сильніше, ніж два останні рази, якщо він використає хімічну зброю в битві за останню велику фортецю повстанців в Ідлібі.

Ердоган: «Міжнародне співтовариство повинно усвідомлювати свою відповідальність за атаку на Ідліб».

Міністр оборони Хулуси Акар: « Для Туреччини найважливіша мета – встановлення режиму припинення вогню і стабільності шляхом припинення всіх наземних і повітряних нападів на Ідліб в Сирії».

 • Чим далі тим цікавіше. Пришла інформація, що вчора асадівська САА повернулася в місто Тель-Ріфат на півночі Алеппо.

  Раніше, десь півроку тому, підрозділи сирійської армії, а за ними і русня у вигляді військової поліції залишили це місто. Якщо глянути на мапу, то Тель-Ріфат виглядав як наживка для Ердогана. Для його сил «Оливової Гілки» було цілком природньо зайняти це місто. Останній населений пункт перед Алеппо з частково курдським населенням. Але Султан не піддався на цей «подарунок». Скоріш за все пропозиція за нього була неприйнятна. І ось бачимо фінал чергової «многаходовочки», яка не спрацювала. І щоб не було ніяких сумнівів, турецька армія обстріляла ще вчора район Тель-Ріфату.

  Тобто Ердоган відправив повідомлення, що якщо буде потреба він сам візьме що треба і коли треба.

  Рашка просить сьогодні провести відкрите засідання Ради Безпеки ООН для обговорення підсумків Тегеранського саміту щодо Сирії.

 • Великий Ідліб: Вбивства мирних людей ху@лом за для політичного тиску світову спільноту не припиняється. Під реактивно-бомбові удари вже традиційно попали Аль-Хабіт, Кафр Зіта та Аль-Заках на півоночі Хама.

  В нещасному місті Аль-Латамінах скинуто ~ 40 баррель-бомб та близько 50 артилерійських снарядов/ракет. Поранений цим обстрілом журналіст виклав фото.


  Місто Аль-Реаф під ударами касетними боєприпасами. В Аль-Хабіті застосували також барель-бомби, що були заповненні рештками протитанкових мін. На щастя не всі з них спрацьовують.


  В селище Абу-Ріяд свино-собакми зруйнована єдина мечеть. Яка вистояла попри все за попередні періоди війни.

  В загалом ця ататка на Ідліб тривала понад 72 годин, на зараз настала тривожна тиша.
  В цілому масове застосування руснею саморобних барель-бомб каже загалом про стан ВПК московитів та про їхній фінансовий стан. Ефективність цього виду зброї проти укріплених позицій досить сумнівна. Натомість руйнування населених пунктів проходить доволі вдало.

 • І ще на рівні чуток, стало відомо, що турецькі військові та керівники найбільшого арабського повстанського угруповання ХТШ проводять перемови по налагодженню взаємодії в разі початку наступу САА. Мова йде про застосування турецької важкої артилерії та танків. Повстанці намагаються отримати чуткі гарантії підтримки з боку османів. Хоча знов ж такі, турки будуть робити лише те що корисно для Туреччини.

  Самі чутки про перемови турків з повстанцями, яких вони напередодні визнали терористами, свідчить про те що Туреччина не буде поспішати їх роззброювати. Доказом того є черговий призов в ряди моджахедів, що об’явила ХТШ. Такий призов йде в багатьох населених пунктах Ідлібу і турки не намагаються цьому завадити.

  Також повстанці потроху перейшли до активної оборони та намагаються нанести ураження противнику на його території. З систем реактивного вогню була обстріляна школа в Аль-Муджарзараті де розташовувався штаб асадитів та територія авіабази в Хама, яку використовують гелікоптери русні.

 • Ісламська держава (ISIS): Коаліційні сили разом з СДС продовжують операцію пл придушенню останнього оплоту ІД в Сирії. Бої йдуть на околицях міст Аль-Багауз та Сусаш на сході провінції Дер Ез-Зор.   А в місті Ес-Саура сили безпеки СДС разом з поліцією викрили велику схованку зброї та боєприпасів, що належали прихованому осередку ісламської держави.

  Далі буде…


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю