Що там в Сирії – хроніка подій за 3-4 жовтня

Туреччина: Сьогодні вранці прибув черговий конвой турецьких військових в провінцію Ідліб – північна Хама. Передбачається, що Туреччина проводить розвідку місцевості для установки ще одного спостережного пункту.

Парламент Туреччини подовжив свій дозвіл на транскордонні військові операції в Іраку та Сирії: державні засоби масової інформації.

Ізраїль: “Ізраїль” зобов’язується продовжувати військові операції в Сирії».
Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман заявив, що його країну не влаштовує прибуття російської ракети системи “S-300” до Сирії, але Ізраїль не може обійтися без продовження своєї діяльності.

Військово-повітряні сили Ізраїлю заявили, що у відповідь на розгортання російських систем С-300 в Сирії, вони збільшать інтенсивність застосування літаків F-35.

Іран: У Білому домі Національний радник з питань безпеки Джон Болтон вважає, що Іран не зменшує ядерну активність, а стверджує, що публічні доповіді говорять про те що вона збільшується. Іран – це злочинний уряд та центральний банк для фінансування терористичної діяльності.

Залісся: Православний бурят шойгу: «Ми завершили поставку комплексів С-300.

Це включає в себе 49 одиниць техніки: локатори підсвічування, природно, основні системи визначення, машини управління і чотири пускові установки ». Далі він заявив, що єдина система ППО Сирії буде готова до 20 жовтня, але на навчання сирійців буде потрібно 3 місяці. Тобто ці 3 місяці за пультами буде русня, а далі невідомо. Бо ступень фаховості сирійських ППОошників вже висміяли всі кому не ліньки.

Ху@ло сказав, що він хоче, щоб усі іноземні сили в кінцевому рахунку покинули Сирію, включаючи російські війська та сили Сполучених Штатів. Чим породив хвилю жартів в арабському сегменті інтернету. Глузування стосується в основному вже другому виходу москалів з Сирії, після якого вони все ще там.

Сирія: Чергова порція цікавої інформації від GregoryPWaters. Згідно даних отриманих лише з Facebook в період з березня 2017 р. по червень 2018 р. зареєстровано 6 627 загиблих з боку асада. Цей облік покладався виключно на Facebook, щоб точно відслідковувати смерть проурядових сирійських комбатантов. Є великі спільноти та фани в Facebook, які розміщують оголошення про мучеництво видатних і місцевих сирійців, які загинули під час боїв за уряд. Звичайно ця кількість не є повною та відображає лише кількість «200» серед користувачів соц.мереж., тому справжні цифри ще більш вражаючи.

Французька Le Monde стверджує, що сирійці для русні лише морські свинки, бо останні хизуються що випробували 200 видів зброї в цій війні. Газета наводить, що за даними Сирійської обсерваторії з прав людини (OSDH), яка має величезну інформаційну мережу в цій країні під час війни за період з вересня 2015 року по вересень 2018 року, російські авіаційні удари вбили 18 096 осіб, у тому числі 7 988 цивільних осіб, або 44% від загальної кількості. Серед жертв також 5,233 бойовиків Ісламської держави та 4875 інших представників різних груп повстанців. Знов ж таки, це за підтвердженими даними бо скільки вбитих ще й досі лежать під руїнами по всій Сирії достеменно не відомо. (https://www.lemonde.fr/syrie/article/2018/10/03/apres-trois-ans-d-intervention-la-russie-dit-avoir-teste-200-armes-en-syrie_5364160_1618247.html)

Мокшанське ТАСС повідомило, що ХТШ погодилася на вимогу Туреччини розпустити свої формування в Ідлібі і покинути створювану в цій провінції демілітаризовану зону. Вони посилаються на газету “Аль-Ватан”, а ті на джерела в сирійській озброєній опозиції. За їхніми даними, військовий командир ХТШ Абу Мухаммед аль-Джулані і польові командири прийняли ультиматум Анкари після кількох нарад з представниками турецької розвідки. Підтверджень з інших джерел цієї інформації не було.

Так чи ні, а ХТШ все ж таки цінить зусилля турків в досягнені перемир’я. Вони не дозволили джихадістам з Курраз Аль-Дін проводити військові дії проти сирійського режиму в селах на північної Латакії.

Але дотримання угод не завадило асадитам їх порушувати. Так, сирійська армія обстріляла з артилерії позиції повстанців біля Аль-Латамінах і Морека на півночі Хами.

Ну а потім вже, бійці ХТШ поцілили з ПТРК «Фагот» танк асадитів біля Таль-Буркан на півночі Латакії.

Сили режиму оточили всю провінцію Кунейтра та заважають безперешкодному переміщення людей. На створених численних блок-постах солдати САА затримують всіх, хто є в списках імен, кого розшукують за звинуваченням у “тероризмі” або ухиленні від військової повинності.

У контрольованій силами Коаліції місті Ен-алі-Асі відбудеться зустріч, в якій буде детально промовлено про нову адміністрацію для Північної та Східної Сирії.

Іракські прикордонники облаштовують свої кордони та розтягують паркан з колючого дроту вздовж кордону з Сирією. На фото видно, що паркан підсилений спостережними вежами.

Ісламська держава: Іділівці стратили 2-го заручника (жінку), з викрадених ще в липні в Ас-Сувейді.

На відео від 2 жовтня, вони загрожують вбити цілу групу жінок і дітей протягом 3 днів, якщо наступ що триває на фронті плато Аль-Сафа не припиниться та не будуть звільнені всі їхні полонені.
Ультиматум ісламістів виштовхнув на протест родичів заручників та місцевих в Ас-Сувейді. Протестувальники просять звільнити затриманих, заблокуювали будинок губернатора в місті. Ультиматум ІДІЛ закінчується приблизно через 30 годин. Між тим , наступ триває вже 60-й день поспіль (лише 53 дні на фронті Аль-Сафа).

Сиди СДС продовжують наступ на місто Хаджин. За останні дні було взято під контроль декілька населених пунктів в його передмістях. В результат зіткнень 02.10.2018 р. було знищено 11 бойовиків ІД.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: