Що там в Сирії – хроніка подій за 5-6 жовтня

Туреччина: Перемови про зону деескалації тривають між московською і турецькою делегаціями.

Сирія: Потужний вибух замінованого авто пролунав сьогодні в місті Азаз, що на півночі Сирії (територія під турками). Після чого в промисловій зоні міста спалахнула пожежа. За попередніми даним 4 людини загинули та ще 26 отримали поранення.

Загострення зі стрільбою та вбитими почалося в демілітаризованій зоні Великого Ідлібу на заході Аллепо. Кажуть, що бійці ХТШ намагалися захопити місто Кфар Халяб та вчинили хаотичну стрільбу з кулеметів. Таким чином вбили 2 дітей та одного підлітка. Місцеві вийщли на протест, об не допустити бійцям Тахрір Аль-Шам штурмувати селище. Стрілянина між ХТШ та бійцями про-турецького Національно-визвольного фронту триває.
Також зіткнення ХТШ з НВФ сталися в селище Місназ на південногму заході Алеппо. Під час яких загинув голова НВФ міста Атареб – Абдула Аль-Рамлах.
А селище Таділ на заході Алеппо захопили від ХТШ бійці угруповання Нуріддін аз-Занкі.
Контррозвідка ХТШ заявила, що в населеному пункті Кафр Халябі угруповання проводила облави на прихильників примирення з офіційним Дамаском. За словами польового командира ХТШ Абдулли Ахмада, в час операції зав’язалося кілька перестрілок з протурецьким угрупованням “Нуррідін аз-Зінки”, в результаті яких обидві сторони зазнали втрат.
Ситуація нормалізувалася після того, як ХТШ покинула населений пункт, а Нуріддін аз-Зінки відійшли в розташований на 10 км на північ н.п. Атаріб.
Для більш повного розуміння пазлів в Ідлібі надаю ще карту по фракціях.

І знов по Ідлібу прокотилися мітинги. Цього разу протестувальники вимагають зміни представників комітетів по веденню переговорів.

Якщо, на військовому фронті затишшя, то на інформаційному бої тривають. І на жаль можемо констатувати, що арабська аудиторія добре охоплена пропагандистськими ЗМІ московії. Так, RT Arabic зараз лідирує серед інших арабомовних іноземних для арабського регіону канали (CNN, BBC, DW), першим подолавши позначку в мільярд переглядів на ютубі. Навіть такі великі канали як Аль-Джазіра та Аль-арабія вже поступаються рашистам. І основною проблемою цього є, що цю гидоту дивляться не лише араби Сирії на підконтрольній асаду території, але й араби Іраку та Єгипету.

Ісламська держава: СДС під проводом Коаліції взяли під контроль село Мозан поблизу Аль-Суса.

Сутички з іділівцями тривають запеклі. СДС також несуть суттєві втрати загиблими та пораненими.


Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: