Швеція відновлює загальний військовий призов для чоловіків і жінок

Час читання:1 хвилина

Уряд Швеції, як очікується, у четвер офіційно затвердить рішення про відновлення обов’язкової військової служби, починаючи з 2018 року.
Про це повідомляє місцеве Sveriges Radio.
Обов’язковий призов був скасований у Швеції у 2010 році. Згідно з новою пропозицією, на військову службу з наступого року будуть призиватися і юнаки, і дівчата, які досягли 18-річного віку. Термін служби складатиме один рік.

Швеція не перша країна яка відновила призов на строкову службу в період після початку російської агресії на Донбасі та з окупацією Криму. Так Литва минулого вже відновила обов’язковий призов своїх громадян, в Латвії наразі це питання обговорюють.

За словами міністра оборони Швеції, очікується, що щорічно будуть призивати на військову службу близько 4000 осіб. В першу чергу будуть робити акцент на тих, хто сам виявить бажання пройти військовий вишкіл.

 • Молоді чоловіки та жінки з 1 липня 2017 року повинні будуть заповнити відповідні анкети з тим, щоб з 1 січня 2018 року почати військову підготовку. В першу чергу під призов потраплять молоді люди, народжені у 1999-2000 роках.

  Очікується, що щороку до лав збройних сил Швеції набиратимуть 4 тисячі осіб, у 2021 році це число буде збільшене до 6 тисяч, а в 2022-25 роках – до 8 тисяч.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: