Сьогодні літаки США моніторили ситуацію над територією України та Балтії

Сьогодні вдень одразу два військові літаки Сполучених Штатів Америки здійснювали патрулювання вздовж узбережжя окупованого Кримського півострову, а також окуповану частину Молдову та прикордонні з країнами Балтії території Росії.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Літаком Beech MC-12W Liberty було здійснено моніторинг вздовж кордону з Молдовою, що контролює підконтрольна Росії “Придністровська Молдовська Республіка”

Beech MC-12W Liberty розпочав свій політ з авіабази США у Констанці та о 15:30 завершив завдання та розпочав повернення до пункту базування.

Маршрут польоту Beech MC-12W Liberty 26 березня 2019-го року Мапа: PlaneRadar

Літак Beech MC-12W Liberty оснащений потужним радіо-електронним обладнанням, також оптико-електронною системою на універсальній шарнірній підвісці L-3 Wescam MX-15Di (AN-AAQ-35), яка включає тепловізор третього покоління з матричною решіткою InSb 640×480 діапазону MWIR.

Окрім того він оснащений лазерним далекоміром, лазерною підсвідкою цілей, телекамеру зі спеціальним об’єктивом та інше спеціальне обладнання, що дозволяє здійснювати рекогносцування місцевості.

Літак-розвідник USAF Beechcraft MC-12W Liberty Фото: Austin Carlson

Поблизу узбережжя окупованого Росією Кримського півострова сьогодні літали одразу два літаки – літак розвідник ВПС США Boeing RC-135V та протичовновий ВМФ США Boeing P-8A Poseidon.

Маршрути польотів американських літаків поблизу окупованого Криму 26 березня 2019 року

Boeing RC-135V базується на авіабазі Суда Бей, яка розташована на острові Крит. Звідки він вилетів та по прибуттю в акваторію Чорного моря о 7:35 здійснив дозаправку у повітрі з літака Boeing KC-135R ВПС США після чого розпочав патрулювання.

Boeing RC-135 — сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

Літак Boeing RC-135

Близько 9:30 до акваторії Чорного моря увійшов протичовновий літак Військово-морського флоту США Boeing P-8A Poseidon.

В ході патрулювання він наближався до військово-морської бази російських окупаційних військ у Севастополі на відстань у 37 км.

Boeing P-8A Poseidon Фото: UK Defence Forum

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак, який призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Більш детально про цей літак можна ознайомитись у матеріалі: Крим патрулював протичовновий Poseidon зі США

Також сьогодні транзитом через територію України в Балтію летів стратегічний розвідувальний безпілотний апарат RQ-4B Global Hawk, що моніторив ситуацію в Калінінградській області яка межує з Польщею та Литвою. Окрім неї було проведено політ вздовж прикордонних з Латвією та Естонією територіях Росії.

Маршрут польоту RQ-4B Global Hawk у Балтії 26 березня 2019 року Мапа: PlaneRadar

RQ-4 Global Hawk — стратегічний розвідувальний безпілотний літальний апарат. Перший політ здійснив 28 лютого 1998 року з авіабази Військово-повітряні сили США в Каліфорнії. Перший апарат Global Hawk був переданий військово-морським силам США в 2004 році та приступив до виконання бойових завдань в березні 2006 року.

Як відомо, Військово-повітряні сили США надають українській стороні розвідувальні дані, які вдається зібрати впродовж польотів над нашими територіями.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю