fbpx
Водолазне обладнання у 184 Навчальному центрі

Водолазне обладнання у 184 Навчальному центрі

184 Навчальний центр Водолазна підготовка

У 184-ому Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ для підготовки військових фахівців водолазної справи нещодавно було придбано водолазне спорядження та обладнання для його обслуговування, про що повідомила прес-служба Міністерства оборони на офіційному сайті відомства

В матеріалі на жаль не було інформації саме про спорядження тому для за цією інформацією та коментарями щодо нього ми звернулись до одного з провідних спеціалістів у цій галузі в Україні Олексія (ім’я змінене через побажання анонімності):

Дане водолазне спорядження майже повністю представлене зразками, призначеними для рекреаційного дайвінгу, а не для професійних/військових водолазних робіт. Виключенням є гідроакустична станція і повнолицьова маска. По критеріям вибору можна зробити висновок щодо низького фахового рівня спеціалістів, які займались його вибором і закупівлею.

Розкажіть детальніше про побачене у матеріалі спорядженні.

Редуктор з легеневими автоматами APEKS ХTX 200. Занадто дорогий, другий в лінійці Apeks за вартістю, «понти для дайверів». Як варіант можливо було купити дешевший варіант Apeks XTX 50/DS 4, який до того ж має сертифікат зразка NORSOK (норвезький промисловий водолазний стандарт). Різниця у вартості- 140 USD.

Маска Apeks Guardian– в цілому непоганий зразок, але не прийнята на озброєння ніде у світі, натомість у ВМС НАТО використовують перевірений часом шведський стандарт INTERSPIRO AGA MK2, який цілком реально замовити в Украіні. По вартості ці зразки співставні.

Гідроакустична станція Aquacom STX 101 та SSB 2010. Призначена для використання в рекреаційному дайвінгу і для водолазів-рятувальників. З цієі причини має обмежену потужність передавача – усього 5 Ват. Для порівняння, військові моделі г/а станцій мають потужність до 70 Ват. За слабкого сигналу зв’язок з водолазом буває нестабільний, особливо коли водолаз знаходиться за перешкодою. Набагато доцільнішим, надійнішим і дешевшим для навчальних цілей виглядає вибір станції водолазного дротового зв’язку, або так званого «підводного гучномовця», “diver recall” для керування під водою групами курсантів. Різниця у вартості складає 1000-1500 USD за комплект.

Годинник Apeks і декомпресиметр Aqualung і200 – дорогі і абсолютно непотрібні дайверські іграшки. Сумніваюсь навіть що хтось розбереться з інструкцією і візьме цю цяцьку під воду – загублять не спишеш! Спуски на декомпресійні глибини в умовах басейну 184 НЦ, або водолазної станції що знаходиться на озері або річці- це просто смішно. Що до вимірювання параметрів водолазного спуску – можна було обійтися простим і надійним цифровим глибиноміром, який має підсвітку, міряє глибину і час водолазного спуску, і навіть може складати профілі і занотовувати іх до комп’ютера. Це як максимум, а як оптимум – простого аналогового наручного глибиноміра було б достатньо. Економія- до 400 доларів.

Що до іншого спорядження – якість непогана, але призначення – любительський дайвінг. Нічого «спеціального» і «унікального».

Який Ваш загальний висновок по обладнанню?

По критеріям вибору можна зробити висновок щодо низького фахового рівня спеціалістів, які займались його вибором і закупівлею.

Дякуємо за коментар

Тобто попри назву в заголовку про “найсучасніше спорядження” ця інформація все ж не відповідає дійсності, принаймні як для підготовки військових водолазів

184 Навчальний центр Водолазна підготовка