Уряд Нігера дозволив американському командуванню розмістити на своїй території розвідувальні безпілотники, повідомляє Reuters. Згоду було отримано в рекордно короткі терміни: посол США в Нігері звернувся з відповідним проханням до уряду цієї країни всього два дні тому – 28 січня.

 

Згідно з планами США і їх центральноафриканських союзників, розвідувальні безпілотники будуть використовуватися для збору інформації про пересування різних повстанських угруповань, у тому числі – ісламістської спрямованості. При цьому знищенням бойовиків БПЛА займатися не будуть: Нігер спеціально обумовив, що безпілотники не повинні нести на собі ніякої зброї.

 

Передбачається, що БПЛА будуть базуватися на півночі Нігера в провінції Агадез, яка межує з Малі, Алжиром та Лівією.

 

В даний час єдиним місцем постійного базування американських безпілотників в Африці є Джібуті – невелика країна на півночі Африканського рогу, що межує з Сомалі та Еритреєю.

 

Раніше стало відомо, що Франція відправляє в Нігер кілька тисяч своїх спецназівців для захисту уранових рудників, що забезпечують сировиною французькі збагачувальні підприємства, що виробляють паливо для місцевих АЕС. На цих рудниках працює понад дві тисячі громадян Франції.

 

Посилення західної військової присутності в Центральній Африці відбувається на тлі ескалації конфлікту в Малі, де іноземні війська за підтримки місцевої армії просуваються на північ, видавлюючи в пустелю повстанців-туарегів. На Заході цих людей називають ісламістами, пов’язаними з «Аль-Каїдою».


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Tags:
  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: