США передали українській армії контрбатарейні радари

Сьогодні у селищі Дівички Київської області відбулась церемонія передачі контрбатарейних радарів Збройним Силам України.

Про це повідомляє Армія FM

Під час зустрічі представники від Генерального штабу та Командування Сухопутних військ ЗС України отримали новий пакет воєнної допомоги від американських партнерів.

 • Це є найсучасніші контрбатарейні станції, назву яких уже добре вивчили в українських військах.

  Ситуація на Донбасі поки залишається напруженою, ворог продовжує здійснювати спроби зірвати виконання Мінських домовленостей. Це створює ризики та загрози національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності й незалежності України, – йдеться у повідомленні

  Контрбатарейні радари допомагають та допоможуть українським військовим бачити кожен постріл російсько-терористичних військ. Дальність виявлення складає до 25 км, що дозволяє своєчасно знаходити тих, хто, порушуючи Мінські угоди, застосовує артилерію, міномети, танки, намагаючись проводити обстріли українських позицій.

  Перед цим дві аналогічні станції AN/TPQ-36 було передано Збройним Силам України у серпні 2018-го року.

  Радари класу AN/TPQ-36 є найсучаснішими засобами контрбатарейної боротьби й призначені для виявлення і знищення артилерії. Радари знаходяться на озброєні армії США. Станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника. Україна немає аналогів цих радарів. У порівнянні з наявною у Збройних Силах України радіолокаційною станцією АРК-1М «Рись» станція AN/TPQ-36 має більшу дальність та сектор розвідки й дозволяє одночасно вести розвідку на площі, яка більша за площу розвідки АРК-1М у 3,5 — 4 рази.


 • Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю