fbpx
США щодо ракетних випробувань КНДР: час переговорів закінчився

США щодо ракетних випробувань КНДР: час переговорів закінчився

ООН Північна Корея (КНДР) Ракетобудування Світ

Вашингтон вважає, що нова резолюція Ради Безпеки ООН лише дасть зрозуміти Кім Чен Ину, що світова спільнота не бажає кидати йому виклик.

Постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі у понеділок, 31 липня, заявила про безсенсовність нового термінового засідання Ради Безпеки ООН щодо ракетних випробувань КНДР. “Додаткова резолюція Ради Безпеки, яка суттєво не збільшить міжнародний тиск на Північну Корею, не має ніякої цінності, – цитує Хейлі інформагенція AFP. – (Резолюція, – Ред.) посилає повідомлення північнокорейському диктатору, що міжнародна спільнота не бажає всерйоз кидати йому виклик”. Хейлі також закликала Китай посилити тиск на Північну Корею.

Тим часом президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе у телефонній розмові дійшли спільної думки, що Північна Корея своїми діями загрожує обом країнам, а також Південній Кореї та іншим державам світу. Про це йдеться у заяві Білого дому, опублікованій у неділю, 30 липня. Трамп Абе домовилися “посилити економічний і політичний тиск на Північну Корею та закликали інші країни наслідувати їхній приклад”, йдеться в заяві. “Світова спільнота, передусім Китай і Росія, повинні зрозуміти серйозність ситуації і посилити тиск”, – сказав японський прем’єр під час розмови.

У свою чергу, Китай відреагував на твіт Трампа, в якому той звинуватив Пекін у бездіяльності щодо КНДР та протиставив це нібито сприятливим умовам торгівлі з боку США для Китаю. Офіційний Пекін закликав не пов’язувати питання Північної Кореї з міжнародною торгівлею. “Ми вважаємо, що ядерна проблема довкола Північної Кореї та китайсько-американська торгівля є двома питаннями, які лежать в абсолютно різних сферах”, – заявив заступник міністра торгівлі Китаю.

Раніше Пхеньян заявив, що ракета, яка була випробувана в суботу, 29 липня, здатна досягнути ряду великих міст у Сполучених Штатах Америки.

DW

ООН Північна Корея (КНДР) Ракетобудування Світ