Створення навчального центру ведення бойових дій в місті.

Нещодавно російські військові на полігоні Прудбой (Південний військовий округ), провели показове навчання сухопутних підрозділів. Темою навчання було відпрацювання ведення бойових дій в місті.

В ході навчань були відпрацьовані нові тактичні прийоми основані на досвіді, який російська армія отримала в Сирії.

 • Наприклад відпрацьовувались питання штурму міської забудови з під прикриттям танків, використання броньованого бульдозеру, що нагортав так званий «сирійський вал»  для прикриття штурмових підрозділів, і підземні переходи між будинками.

  Танк замаскований під сміття:

  “шахідмобіль”:

 • Броньований бульдозер:

  Підготовка військ для ведення бою в місті набуває актуальності, оскільки театр ведення бойових дій все більше зміщується саме в цю місцевість.

 • В розвинутих арміях такі центри створювались починаючи з 80-х років, і  активно розвиваються і сьогодні.

  Для прикладу можна привести:

  Виходячи з цього можна зробити висновок про необхідність створення такого навчального центру у складі Збройних  сил України.

 • За період АТО Українська армія отримала досвід бойових дій в урбанізованій місцевості. Найвідоміший  приклад –  оборона донецького аеропорту.

  Проте цей безцінний досвід не був проаналізований і використаний в навчальних програмах. На сьогоднішній день він використовується безсистемно, та  як окремі елементи підготовки. В збройних силах немає  окремої програми підготовки до ведення такого виду бою, а в бойовому статуті ЗСУ відповідний розділ описує ведення бойових дій в місті узагальнено.

   

  Можливі варіанти вирішення проблеми:

  *В Україні є декілька  безлюдних населених пунктів,  та промислових забудов які не використовуються:

 • Найбільш вдалим варіантом  могло бути створення навчального центру ведення бойових дій в місті, в населеному  пункті Орбіта.

  Орбіта – це місто привид в Черкаській області. Воно створювалось для працівників Чигиринської АЕС, яку після подій  в Чорнобилі так і не добудували.

  Орбіта  має високоповерхову забудову, що дає можливість відпрацьовувати дії снайперських підрозділів в висотних будинках. Населений пункт  оточений лісом та має місце для будівництва додаткових навчальних будівель і будівель для розміщення навчальних класів та техніки.

 • Такий центр міг би складатись з:

  • Навчально-імітаційного поля – ділянки міської забудови різної висотності і призначення. Облаштовані підземними переходами, укріпленнями для оборони, вогневими точками.
  • Адміністративних приміщень – приміщення управління навчального центру, медичний пункт, їдальня, магазин.
  • Бокси для техніки – навчальний центр повинен мати постійний батальйонний комплект техніки обладнанної лазерною системою імітації бою типу  MILES. Підрозділи прибувають в НЦ без штатної техніки, що зменшить витрати на її перевезення залізницею.
  • Навчальні класи – для теоретичної підготовки де курсанти будуть вивчати теоретичні основи ведення бойових дій в місті.
  • Приміщення для технічного персоналу – основну частину персоналу, що обслуговує НЦ мають складати цивільні службовці. В їх функції буде покладено підтримка технічної справності навчально-імітаційного поля, прибирання, МТЗ, охорона НЦ. Також группа цивільних службовців може виконувати роль “умовного противника”- який буде вести навчальні бойові дії з курсантами.
  • Науковий центр бойових дій в місті – науковий підрозділ НЦ, що комплектуєтся військовослужбовцями. На цей підрозділ покладаются функції вивчення та узагальнення досвіду ведення бойових дій в місті іноземними арміями, та частинами ЗСУ; розроблення методичних рекомендацій та навчальних програм для НЦ; дослідження нових тактичних прийомів ведення бойових дій в місті (рекомендації що до внесення змін у відповідний розділ бойового статуту ЗСУ).
  • Центр імітаційного моделювання – підрозділ що проводить командно-штабні навчання (компютерне моделювання)  за тематикою підготовки НЦ

  Переобладнання існуючого населеного пункту вимагає менших фінансових витрат, ніж будівництво аналогічного центру  з нуля.

   

  *в деяких вказаних населених пунктах продовжують жити  незначна кількість людей, а Поліське  знаходиться в зоні підвищеної радіаційної небезпеки.

  ** в статті використані фото alexfoto.com.ua

 •  

  автор:MARINER


 • Коментар

  1. Serhii Chepurnyi 31 Жовтень, 2017 at 22:06 -

   Хм, а ця ідея варта уваги.

  2. Andriy Shinko 2 Жовтень, 2017 at 19:39 -

   В Орбиті є жилий дім, не пам’ятаю наче двоповерхівка, її тоді треба відсилити

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: