Час читання: 1 хвилина

Су-27 багатоцільовий високоманеврений всепогодний винищувач. Призначений для завоювання панування в повітрі. Перший політ прототипу відбувся в 1977 році, а в 1984 році літаки почали надходити в авіаційні частини. На поточний момент є одним з основних літаків ВПС України, його модифікації перебувають на озброєнні в країнах СНД, Індії, Китаї та інших країнах. Розроблений в ОКБ Сухого. Головними конструкторами Су-27 в різний час були Володимир Іванович Антонов, Леонід Іванович Бондаренко, Наум Семенович Черняков, Михайло Петрович Симонов, А. А. Колчин і А. І. Книшев.

 

 

КОНСТРУКЦІЯ: 

Планер:
 
Су-27 має нормальну аеродинамічну схему і т. зв. інтегральне компонування: його крило плавно сполучається з фюзеляжем, утворюючи єдиний несучий корпус. Крило має стріловидність 42 ° по передній кромці. Для поліпшення аеродинамічних характеристик літака на великих кутах атаки воно оснащено носком, що автоматично відхиляється і кореневими напливами великої стріловидності. Останні також сприяють збільшенню аеродинамічних якостей при польоті на надзвукових швидкостях. Також на крилі розташовані флаперони, які одночасно виконують функції закрилків на злітно-посадочних режимах і елеронів. Горизонтальне оперіння складається з суцільноповоротного стабілізатора, який при симетричному відхиленні консолей виконує функції керма висоти, а при диференціальному – слугує для управління по крену. Вертикальне оперіння двохкілеве. 

 • Для зменшення загальної ваги конструкції широко використовується титан (близько 30%).

  Силова установка:

  У мотогондолах під хвостовою частиною фюзеляжу розташовані два турбореактивні двоконтурні двигуни АЛ-31Ф з форсажною камерою, розроблені конструкторським бюро «Сатурн», цікаві дуже малою витратою палива як на форсажі, так і на режимі мінімальної тяги. Маса двигуна приблизно 1500 кг. Двигуни широко розставлені для зменшення взаємного впливу, між ними знаходиться балка з контейнером гальмівного парашута.

  Модифікація АЛ-31ФП забезпечена поворотним соплом з вектором тяги, який відхиляється у вертикальній площині на ± 15 °, що збільшує маневреність літака. 

 • Великий об’єм паливних баків (близько 12000 л) забезпечує дальність польоту до 3680 км і бойовий радіус до 1500 км. Розміщення підвісних паливних баків на базових моделях не передбачено.
   

  Інше обладнання:

  Кабіна має двосекційний ліхтар, що складається з нерухомого козирка і частини, що відкривається вгору-назад скидається . Робоче місце льотчика обладнано кріслом з можливістю катапультування К-36ДМ.

 •  

   

   

  ОЗБРОЄННЯ І УСТАТКУВАННЯ 

 • Бортова РЛС Н001 оснащена антеною Кассегрена діаметром 1076 мм і здатна виявляти повітряні цілі класу «легкий винищувач» на відстані 60-80 км в передній півсфері і 30-40 км в задній півсфері. РЛС може одночасно супроводжувати до 10 цілей в режимі СНП (супровід на проході) і керувати наведенням двох ракет по одній меті. На додаток є квантова оптико-локаційна станція (Колс) з лазерним віддалеміром 36Ш, що супроводжує цілі в простих метеоумовах з великою точністю. ОЛС дозволяє супроводжувати цілі на малих дистанціях, не випромінюючи радіосигналів і не демаскуючи винищувач. Інформація від бортової РЛС і від ОЛС виводиться на індикатор прямої видимості (ІПВ) і рамку ІЛС (індикація на лобовому склі). 

  Ракетне озброєння розміщено на АПУ (авіаційний пусковий пристрій) і АКУ (авіаційний катапультний пристрій), підвішане в 10 точках: 6 під крилами, 2 під двигунами і 2 під фюзеляжем між двигунами. Основне озброєння – до шести ракет “повітря-повітря” Р-27, з радіолокацією (Р-27Р, Р-27ЕР) і двох з тепловим (Р-27т, Р-27ЕТ) наведенням. А також до 6 високоманеврених ракет ближнього бою Р-73 оснащених ТГСН з комбінованим аеродинамічним і газодинамічні управлінням.

   

   

 • ТАКТИКО-ТЕХНІЧНІ ХАРАСТЕРИСТИКИ 

  Екіпаж: 1 або 2 чол.
  Максимальна швидкість у землі: 1400 км / год
  Максимальна швидкість на висоті: 2500 км / год
  Бойовий радіус: 1500 км
  Дальність польоту: 3900 км
  Практична стеля: 18 500 м
  Швидкопідйомність: 18000 м / хв
  Довжина: 21,9 м
  Висота: 5,9 м
  Розмах крила: 14,7 м
  Площа крила: 62 м ²
  Стріловидність: 42 °
  Шасі: триопорне, що забирається
  Маса порожнього: 16 380 кг
  Маса спорядженого: 23 000 кг
  Маса максимальна злітна: 33 000 кг
  Двигуни: 2 х АЛ-31Ф
  Тяга: 2 x 7600 кгс
  Тяга форсаж: 2 x 12500 кгс
  Гарматне озброєння: 1 х 30 мм, ГШ-30-1 (боєзапас 150 снарядів)
  Точок підвіски:
  10
  Маса підвіски: 8000 кг
  Підвісні озброєння: 6 керованих ракет середньої дальності Р-27Р або Р-27ЕР, 2 Р-27т або Р-27ЕТ з ТГС і 6 ракет ближнього бою Р-73 з ТГС 
  Вільнопадаючі бомби масою по 500 кг (до 10 одиниць) або по 250 кг (32 одиниці) 
  Контейнери КМГ-У (до 7 одиниць) або блоки НАР С-13 і С-8 (до 6 одиниць)
  Можливі різні комбінації керованого і некерованого озброєння різного класу

    

  У складі ВПС України знаходятся близько 70 таких літаків, з них у бойвоій готовності 16, інші знаходятся на консервації.  


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Коментар

  1. Дмитрий 19 Жовтень, 2016 at 09:10 -

   Офіційний сайт Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – http://www.hups.mil.gov.ua

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: