У ВМС України за два роки буде відновлена підготовка водолазів підводного зварювання

Актуальність підготовки водолазів для підводного зварювання очевидна, адже в умовах відновлення та будівництва інфраструктури флот і ремонту військових кораблів в якому перебувають вітчизняні ВМС дуже необхідна.

Відновлення корпусу корабля під водою

Як повідомляє видання Народна армія, за два роки буде збудована сучасна лабораторія підводного зварювання  та різання металів для підготовки водолазів й інших спеціалістів ВМС України.

До окупації Криму в Україні здійснювала підготовку цих спеціалістів Академія ВМС ім. П. С. Нахімова яка володіла необхідними ресурсами та відповідною інфраструктурою.

 • “Зараз нам доводиться відновлювати підготовку фактично з нуля. Однак сьогодні в нас значно ширші й кращі можливості, ніж тоді. Адже зварюванню під водою військових водолазів навчатимуть фахівці Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. Це новий досвід, до того ж наші водолази виконуватимуть більш складні завдання під водою”, – розказав начальник пошуково-рятувальної служби ВМС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров

  Це буде спільний проект пошуково-рятувльної служби ВМС України разом з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона та Національною академією наук України.

  Як відбувається зварювання підводою:

  Проект передбачає розробку новітніх комплектів техніки й майна та їх наукового обґрунтування для забезпечення підводного різання та зварювання металів за сучасними міжнародними стандартами. До складу комплекту входитиме блок живлення (трансформатор постійного струму, інвертор), кабелі, засоби регулювання електроживлення, електротримачі, електроди різного типу, балон із киснем та редуктором, захисні пристрої тощо.

 • Навчання фахівців водолазної справи спочатку відбуватиметься на базі Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона і триватиме два роки. Але вже через рік найкращі водолази одержать сертифікати міжнародного зразка й матимуть змогу самостійно здійснювати підготовку особового складу для потреб ВМС України як водолази-інструктори підводного зварювання та різання металу.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю