Україна планує розгорнути полк нових ЗРК у 2018 році

У 2016 році Державним науково-випробувальним центром велись роботи з модернізації зенітного ракетного комплексу С-125 в інтересах ЗС України з подальшим прийняттям його на озброєння, про Народна армія повідомляла 26 серпня 2016 року у статті Процес випробування військової техніки та озброєння прискорився в рази. Тоді заступник начальника ДНВЦ полковник Володимир Дмитрієв розказав:

Так, сьогодні нами виконана робота щодо продовження ресурсних показників ракет зенітно-ракетних комплексів С-300 та «Бук-М1», ведеться робота з модернізації зенітного ракетного комплексу С-125М1 в інтересах ЗС України та прийняття його на озброєння.

У 2017 році інформації по прогресу цієї програми не було. Але вже у січні 2018 року відбулось випробування ЗРК “Печора” в інтересах іноземного замовника на одному з їх полігонів:

Згодом Президент України Петро Порошенко у себе на сторінці у Facebook повідомив, що підприємство готується до серійної модернізації  цих ракет. Нагадаємо, що розробкою модернізації є підприємство «Радіонікс» та Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Луч».

 • Після проведення модернізації модернізований ЗРК С-125М «Печора»може одночасно обстрілювати до чотирьох цілей і наводити на них до восьми ракет. В самій ракеті 5В27Д-М2 встановлюється активна радіолокаційна головка самонаведення.

  Короткі порівняння тактико-технічних характеристик радянського комплексу та його української модернізації:

   С-125 «Нева-М1» С-125М «Печора»
  • Діапазон ураження цілі по висоті, м
  • Максимальна дальність ураження цілей (похила відстань до дальньої межі зони ураження), км
  20 … 18 000

  25

 •  

  20 … 25 000

  40

   

  Одночасне обстрілювання цілей

  Кількість ракет, що наводиться на ціль

  до 2

 •  

  до 4

  до 4 (з ракетою 5В27Д-М2)

   

 • до 8 (з ракетою 5В27Д-М2)

  Розрахунок пункту управління ЗРК, чол. 6 3-4

  На сьогодні за власною інформацією MIL.IN.UA у Збройних силах України заплановано створити зенітно ракетний  полк на озброєнні якого будуть знаходитись модернізовані ЗРК С-125М «Печора».  До складу полку може входити до 4 дивізіонів, в складі кожного з яких – до чотирьох ПУ з 16 ракетами.

   


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: