Військові аеродроми вже отримують вітчизняне світлосигнальне обладнання

Військові аеродроми вже отримують вітчизняне світлосигнальне обладнання

ПС ЗСУ

Вітчизняна система світлосигнального обладнання «Фотон» успішно завершила державні випробування та вже встановлена на трьох військових аеродромах.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України

Новинка вже була випробувана і на міжнародних навчаннях “Чисте небо – 2018”, що відбувались у жовтні 2018-го року.

Тоді закордонні колеги відзначили ефективність нової системи, що поки є єдиною у світі повністю виготовленою із світлодіодних ламп.

Під нове обладнання вже розпочалась підготовка льотчиків-курсантів, для чого були створені нові посібники, які вже направлені до військових навчальних закладів у Харкові та Василькові.

— Для того, аби курсанти готувались до роботи із новим обладнанням, ми підготували відповідні книги із усіма нюансами та розрахунками «Фотону», — коментує провідний спеціаліст командування Повітряних Сил Збройних Сил України Володимир Манаєнков. — Ці посібники вже направили до навчальних закладів Харкова та Василькова, де готують відповідних фахівців. На сучасному етапі технічного розвитку світлосигнальних систем, «Фотон» — найперспективніший варіант. Система дозволяє льотчику візуально бачити летовище на відстань за сорок кілометрів. При цьому комплекс є ще й досить мобільним.

Нині планується поставка комплектів обладнання ще й в частини армійської авіації.

Також на військових аеродромах вже розгорнули три десятки прожекторних станцій українського виробництва.

ПС ЗСУ