Гармати українських «Джмілів» відремонтують

Гармати українських «Джмілів» відремонтують

Морська охорона Судноремонт Флот

Одеський загін морської охорони Державної прикордонної служби оголосив тендер на ремонт артилерійських установок ПТ-76Б трьох кораблів морської охорони «Ізмаїл» (BG84), «Ніжин» (BG83) та «Лубни» (BG82)  проекту 1204 «Шмель».

Про це повідомляє Ukrainian Military Page

Початок аукціону 14 лютого, термін ремонту до 30 червня 2019 року. Оціночна вартість майбутньої угоди – 5 340 267 гривень.

Планується провести демонтаж артилерійських установок (башт) з кораблів, їх повне розбирання, дефектування корпусу, деталей, прицілів, приладів, гармати тощо, їх ремонт, фарбування або відновлення захисного покриття, збирання та випробування на полігоні.

Зокрема зазначається, що корпуси башт мають пошкодження, а гармати потребують обстеження у зв’язку із тривалою експлуатацією, приводи мають підвищений люфт, не працюють стабілізатори танкового озброєння, системи відведення порохових газів, наявні чисельні пошкодження корабельних трас башт тощо. Все це і має бути полагоджено в ході ремонту.

У жовтні Державне підприємство “Житомирський бронетанковий завод” оголошувало тендер на на визначення закупівельної ціни до гармати Д-56Т, Д-56ТМ, Д-56-ТС. Тому найімовірніше роботи з ремонту гармати до катерів проекту 1204 проводитимуться саме тут.

До початку російської агресії у 2014-у році ці артилерійські катери у Морській охороні планувалось списати, а в Ізмаїлі сформувати дивізіон малих броньованих артилерійських катерів ВМС ЗС України.

У 2016-у році артилерійські катери «Ізмаїл» (BG84), «Ніжин» (BG83) та «Лубни» (BG82)  проекту 1204 «Шмель» пройшли доковий ремонт на судноремонтному заводі “Дунайсудосервіс” за кошти підприємства.

Кораблі морської охорони пр. 1204 «Шмель» (Джміль) – проект річкових артилерійських катерів часів СРСР, призначені для несення дозорної служби на річках та озерах, підтримки сухопутних військ артилерійсько-кулеметним вогнем, перевезення особового складу з озброєнням під час переправ і дій у басейнах річок, а також для дій в прибережних мілководних районах морів.

Бронекатери проекту 1204 попри свій поважний вік є доволі грізною зброєю на Азовському морі, вони озброєні:

одна 76-мм гармата Д-56ТС
спарена 25-мм артустановка АС 2М-3М
чотири 30-мм автоматичних гранатомети АГС-17
7,62мм кулемет СГМТ
17 пускових для РСЗВ БМ-14-17

Морська охорона Судноремонт Флот