fbpx
Контррозвідка викрила агентурну мережу Росії на Миколаївщині

Контррозвідка викрила агентурну мережу Росії на Миколаївщині

Військова прокуратура Держзрада Контррозвідка Російська агресія СБУ Шпигунство

Контррозвідники Служби безпеки України викрили агентурну мережу російської розвідки у місті Очаків Миколаївській області та затримали її керівника, якому оголошено підозру за ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці.

Про це 27 грудня повідомив представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Нестюк.

Операція була проведена під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури.

«Зокрема, 20 грудня було затримано її керівника, громадянина України 1961 р.н., капітана першого рангу ЗСУ в запасі, який також має російське громадянство. Було встановлено, що він був завербований кадровим співробітником ГРУ генштабу ЗС РФ у Севастополі та неодноразово виїжджав до анексованого Криму для проведення агентурних зустрічей», – зауважив Нестюк.

За даними СБУ, він та його посібники здійснювали збір та передачу інформації з обмеженим доступом про функціонування підрозділів на території Очаківського гарнізону Миколаївської області, а також їхнє залучення до проведення операції Об’єднаних сил на сході України.

Представник Департаменту контррозвідки СБУ повідомив, що останнє завдання від російських кураторів полягало у створенні та подальшому керуванні на території Очаківського району підпілля для проведення різного роду заходів з дестабілізації ситуації в регіоні.

«За місцем проживання агента було зібрано документальні матеріали скоєння ним злочину – засоби зв’язку з російськими розвідниками, комп’ютерну техніку, електронні накопичувачі інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, а також документальні матеріали, у тому числі з обмеженим доступом», – сказав Нестюк.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Військова прокуратура Держзрада Контррозвідка Російська агресія СБУ Шпигунство