fbpx
Контррозвідка СБУ попередила диверсію на Харківщині

Контррозвідка СБУ попередила диверсію на Харківщині

Диверсія Контррозвідка Російська агресія СБУ

Служба безпеки України запобігла диверсії, яку планували здійснити у Харківській області на залізничній колії.

Про це сказав у вівторок на брифінгу представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк, повідомляє Укрінформ

«Ми провели спеціальну операцію, за результатами якої було попереджено диверсійний акт на одному з об’єктів транспортної інфраструктури Харківської області», – сказав Настюк.

Він повідомив, що було установлено, що цей злочин організований представниками так званого міністерства державної безпеки “Луганської народної республіки”, яке повністю контролюється спецслужбами РФ.

Настюк повідомив, що 17 грудня було припинено протиправну діяльність громадянина України 1989 року народження, який за завданням співробітника спецслужби РФ заклав вибуховий пристрій під залізничним полотном в районі Харківської області та здійснив спробу його активації.

Заклавши вибухівку, зловмисник виїхав у напрямку тимчасово окупованої території та на відстані 30 км ініціював вибух пристрою телефонним дзвінком.

Настюк повідомив, що контррозвідка заздалегідь підмінила вибуховий пристрій на імітаційний засіб, і завдяки цьому вдалося попередити теракт.

Після фіксації спроби приведення у дію вибухового пристрою виконавця диверсії було затримано, сказав Настюк.

Він зауважив, йому загрожує від 10 до 15 років ув’язнення. Затриманий зізнався, що мав намір здійснити цей теракт за грошову винагороду.

Організатором диверсії виявився колишній представник СБУ Єгор Дубровкін.

«Організатор цього злочину – Дубровкін Єгор, 1986 року народження, уродженець Саратовської області Російської Федерації. Прикро, але це колишній співробітник управління Служби безпеки України в Луганській області, який у 2014 році зрадив військовій присязі», – сказав Настюк.

Він уточнив, що зараз ця особа перебуває у розшуку СБУ. Служба безпеки встановила, що саме Дубровкін відпрацював завдання, а також координував хід його виконання. За скоєний злочин передбачене покарання згідно зі статтями “Створення терористичної організації” та “Дезертирство” Кримінального кодексу України.

Настюк зауважив, що вибухівка підкладалася під важливу транспортну артерію, по якій, зокрема, ходять поїзди сполученням Київ-Лисичанськ, Ужгород-Лисичанськ та інші.

За словами представника СБУ, особливий цинізм цього злочину полягає в нехтуванні наслідками для людей, оскільки поблизу місця закладення вибухівки міг знаходитися поїзд.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Диверсія Контррозвідка Російська агресія СБУ