Крим патрулював протичовновий «Poseidon» зі США

Крим патрулював протичовновий «Poseidon» зі США

Boeing P-8A Poseidon ВМС США Крим Російська агресія Спостережний політ

Вчора ввечері протичовновий літак Boeing P-8A Військово-морського флоту США з позивним PS276 здійснив обліт поблизу окупованого Криму.

Він базується на базі ВМФ США на острові Сігонела в Італії.

Boeing P-8A Poseidon – патрульний протичовновий літак, що створений на базі цивільного пасажирського літака Boeing 737—800.

Він призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях

Літак може нести до 9 тонн озброєння, для яких передбачено 6 зовнішніх точок підвіски та 5 внутрішніх. На які можуть встановлюватись протикорабельні та крилаті ракети, торпеди, морські міни та авіабомби.

Після агресії Росії проти кораблів ВМС ЗС України у нейтральних водах в Чорному морі США вже чотири рази за два дні здійснює обліт окупованих територій.

Так у понеділок поблизу узбережжя окупованого Криму здійснював політ літак радіоелектронної розвідки Військово-повітряних сил США Boeing RC-135V з позивним BASTE41.

В цей же день лінію розмежування на Донбасі моніторив розвідувальний безпілотний літальний апарат RQ-4B Global Hawk 11-2047 FORTE10 Військово-повітряних сил США. Він же виконував політ і вчора вдень.

Boeing P-8A Poseidon ВМС США Крим Російська агресія Спостережний політ