НАТО готує єдину відповідь на агресію в Керченській протоці

НАТО готує єдину відповідь на агресію в Керченській протоці

Азовське море Держдепартамент США Керченська криза Крим Міжнародна підтримка НАТО Окупант Російська агресія росія

США обговорять на зустрічі глав МЗС НАТО, яка відбудеться 4-5 грудня в Брюсселі, агресію Росії в Чорному морі неподалік Керченської протоки, щоб виробити єдину цілісну відповідь, заявив журналістам представник Державного департаменту США.

Про це повідомляє Укрінформ

“Протягом останніх декількох днів ми дуже тісно взаємодіяли з європейськими союзниками, як у форматі НАТО, так і в форматі ЄС … І ми хочемо, щоб наші союзники продемонстрували, що займають лідируючі позиції. Ця проблема набагато ближче до їхнього будинку, ніж до нашого”, – сказав він.

Він зазначив: “Є багато речей, які Сполучені Штати зробили, і продовжуватимуть робити для українців, але ми хочемо переконатися, що ми закінчимо цей тиждень на єдиній позиції, яку виробимо разом з союзниками, щоб мати цілісну відповідь”.

За його словами, на цій сесії планується розвинути недавні заяви США, в яких вони “вимагають від російського керівництва звільнити затриманих членів екіпажу і судна, які були взяті під варту під час недавнього інциденту в протоці”.

Представник держдепу зазначив, що США підтримують Україну в справі захисту національного суверенітету і територіальної цілісності і хотіли б, щоб “європейські союзники взяли на себе більшу відповідальність за проблему безпеки, яка знаходиться всього в 200 милях від кордону Німеччини”.

На його думку, “акт агресії в Керченській протоці ознаменував очевидну ескалацію дій з боку росіян, і це вперше, коли вони відкрито використовували силу і були дуже рішучими”.

Азовське море Держдепартамент США Керченська криза Крим Міжнародна підтримка НАТО Окупант Російська агресія росія