Німеччина та Франція хочуть доступу на Азов для своїх спостерігачів

Німеччина та Франція хочуть доступу на Азов для своїх спостерігачів

Азовське море Керченська криза Крим Німеччина ОБСЄ СММ ОБСЄ Франція

Ініціатива Берліна про розширення дії СММ ОБСЄ на Азовське море прогнозовано наштовхнулася на спротив Росії, але західні партнери по Нормандської четвірці намагаються досягти хоча б направлення в регіон своїх представників.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, відповідаючи на запитання депутатів у Бундестазі в середу, інформує Укрінформ

“Ми намагалися отримати доступ місії до Керченської протоки і Азовського моря, що викликало спротив Росії. Наразі ми намагаємося добитися того, щоб хоча б представники Німеччини і Франції могли б спостерігати там за проходом суден”, – сказала Меркель.

Німецький канцлер підтримує ідею того, щоб місія ОБСЄ могла повною мірою виконувати свої функції, в тому числі і в Азовському морі. ОБСЄ не може, на жаль, в повному обсязі виконувати свої функції, місії постійно заважають, констатувала Меркель.

Вона повідомила, що російський президент Володимир Путін підтвердив, що в регіоні може бути “розумний рух суден”. “Проте нам потрібні також справи”, – сказала глава уряду.

Меркель поінформувала, що про комплекс проблем напередодні в Берліні говорили в Нормандському форматі політичні радники.

“Ми вимагаємо звільнення матросів і кораблів звичайно”, – сказала Меркель, додавши, що фактичні претензії Росії у Азовському морі не можуть прийняти європейські партнери.

Азовське море Керченська криза Крим Німеччина ОБСЄ СММ ОБСЄ Франція