fbpx
ООН: українські моряки є військовополоненими

ООН: українські моряки є військовополоненими

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим ООН Чорне море

Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що члени екіпажів українських суден, затримані владою Російської Федерації в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, можуть вважатися військовополоненими та перебувати під захистом згідно Третьої Женевської конвенції. Про це йдеться у доповіді УВКПЛ ООН, оприлюдненій на сайті організації, передає УНН.

“УВКПЛ зазначає також, що члени екіпажів українських суден, затримані владою Російської Федерації в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, можуть вважатися військовополоненими та перебувати під захистом згідно Третьої Женевської конвенції”, – йдеться в звіті.

 

У ньому зазначається також, що Російська Федерація, окупаційна держава у Криму, досі не надала УВКПЛ доступу на півострів згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262 щодо територіальної цілісності України та резолюціями Генеральної Асамблеї ООН 71/205, 72/190 і 73/263.

“Російська Федерація продовжує застосовувати свої закони всупереч міжнародному гуманітарному праву, яке поширюється на окупаційну державу, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар”,- наголосили в Управлінні.

 

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим ООН Чорне море