Пуски “Нептуна”: ціль знищена на максимальній відстані

Пуски “Нептуна”: ціль знищена на максимальній відстані

Запуск ракети крилаті ракети Нептун ОПК ПКР С-125

В Україні успішно випробували нову протикорабельну українську крилату ракету “Нептун”

Про це 5 грудня під час урочистостей до Дня Збройних Сил України заявив міністр оборони Степан Полторак.

“Буквально 10 хвилин тому мені доповіли про успішне завершення випробувань протикорабельного комплексу “Нептун”, про продовження ресурсу і модернізацію 125 комплексу (мова йде про С-125, – редакція), і навчальних пусків по морським цілям”, – сказав він.

Як розказав Секретар РНБО Олександр Турчинов, під час пусків були уражені всі цілі

«За результатами ураження плавзасобів, модернізовані С-125 довели свою ефективність. Відбулось 8 пусків під час яких було знищено 8 надводних цілей. Це дуже гарний результат, який доводить, що ці модернізовані комплекси здатні забезпечити надійний захист від агресії як з повітря, так і з моря, та значно посилять берегову оборону Чорноморського та Азовського узбережжя», – наголосив О. Турчинов.

Також відбувся черговий етап випробувань крилатої ракети “Нептун” – цього разу здійнювались пуски на максимальну дальність у 280 км.

«Завдання, яке було поставлене сьогодні для крилатих ракет, – перевірка на дальність та точність ураження надводних цілей», – сказав Секретар РНБО України, додавши, що ціль було знищено на відстані 280 кілометрів.

Читайте також: Що відомо про ракету “Нептун”

“Нептун” – комплекс з протикорабельними крилатими ракетами розробки Державного Київського конструкторського бюро “Луч”.

Перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування відбулись 30 січня 2018 року. Випробування під час яких перевірялись їх льотні характеристики та робота систем ракети пройшли успішно.

Запуск ракети крилаті ракети Нептун ОПК ПКР С-125