Росія готується до стратегічних навчань

Росія готується до стратегічних навчань

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен в четвер висловив жаль з приводу того, що альянс не отримав від Росії жодної офіційної інформації з даними навчань «Кавказ-2012». «Ми не проти проведення навчань, ми закликаємо до прозорості, вважаючи це основою взаємної довіри. Отже, яка мета навчань, де і як вони будуть проводитися? », – сказав А.Фог Расмуссен.
«Про проведення стратегічних навчань «Кавказ-2012» оголошувалося неодноразово, так само як і про те, що дані маневри ніяк не пов’язані з внутрішньою обстановкою в сусідніх з Росією країнах, і, зокрема, з виборами в Грузії. Ці стратегічні командно-штабні навчання (СКШН) сплановані ще в 2011 році, і вони є логічним продовженням попередніх навчань подібного розмаху. Вони не становлять загрозу  будь-яким країнам або блокам », – заявив заступник начальника Генштабу Збройних сил РФ генерал-полковник Олександр Постніков. Він зазначав, що «ніякого відношення до подій в інших країнах, у тому числі в Грузії, ці навчання не мають». «Це – наш плановий захід», – підкреслив А.Постніков. «Для недопущення можливих спекуляцій щодо цієї теми ми виключили зі складу учасників навчань підрозділу з наших військових баз в Південній Осетії, Абхазії, і навіть Вірменії», – сказав генерал.
За словами А.Постнікова, СКШН «Кавказ-2012» пройдуть у період з 17 по 23 вересня на полігонах Прудбой, Капустін Яр, Ашулук і Раєвський у Волгоградській, Астраханській областях і Краснодарському краї. У них планується задіяти до 8 тисяч військовослужбовців і близько 300 різних зразків озброєнь і військової техніки. Генерал не вважає за доцільне запрошувати на ці навчання іноземних військових спостерігачів. «Їх ми на ці навчання не плануємо запрошувати, так як всі питання, які будуть відпрацьовуватися, стосуються нашої внутрішньої безпеки, захисту нашої держави», – сказав А.Постніков.
Генштаб при плануванні навчань враховував непросту ситуацію в ряді регіонів Північного Кавказу. «Ми розуміємо, в якому регіоні будуть проходити навчання, і ухвалимо необхідні превентивні заходи безпеки», – сказав А.Постніков. За словами генерала, «одна з цілей навчань – перевірити ефективність автоматизованих систем управління вогнем, і в першу чергу – високоточною зброєю». Серед систем високоточної зброї, які візьмуть участь у навчаннях, він назвав, зокрема, оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер-М», крилаті ракети різного базування, а також берегові протикорабельні комплекси «Бастіон» та «Бал».
У СКШУ «Кавказ-2012» візьмуть, зокрема, участь сили Чорноморського флоту і Каспійської флотилії. «На Чорноморський флот і Каспійську флотилію в рамках навчань покладаються завдання щодо забезпечення сприятливого оперативного режиму морської діяльності, безпеки, а також спільних дій з сухопутними угрупованнями в ході проведення спеціальної антитерористичної операції», – повідомив А.Постніков. За даними штабу Чорноморського флоту, зокрема, в маневрах будуть задіяні ракетний крейсер «Москва», кілька великих десантних кораблів, два малих протичовнових кораблі, чотири морських тральщика, два малих ракетних кораблі, ракетні і десантні катери, а також підрозділи морської піхоти.