Росія погодилась на міжнародних спостерігачів у Керченські протоці

Росія погодилась на міжнародних спостерігачів у Керченські протоці

Азовське море Керченська криза Крим Окупант Російська агресія росія

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Володимир Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель допустити фахівців з ФРН і Франції в район Керченської протоки.

Про це повідомляє УНІАН

Таку заяву оголосив Лавров на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом.

«Можу сказати тільки одне – вже більше місяця тому канцлер Меркель просила президента Путіна дозволити німецьким фахівцям приїхати в район Керченської протоки і подивитися, як здійснюється прохід через цю акваторію, враховуючи, що необхідно дотримуватися норми безпеки – лоцманська проводка присутня, і так далі – президент Путін тут же погодився», – заявив він.

Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель заявила про ініціативу Берліна про розширення дії СММ ОБСЄ на Азовське море, проте ця пропозиція прогнозовано наштовхнулася на спротив Росії.

“Ми намагалися отримати доступ місії до Керченської протоки і Азовського моря, що викликало спротив Росії. Наразі ми намагаємося добитися того, щоб хоча б представники Німеччини і Франції могли б спостерігати там за проходом суден”, – сказала Меркель.

Німецький канцлер підтримує ідею того, щоб місія ОБСЄ могла повною мірою виконувати свої функції, в тому числі і в Азовському морі. ОБСЄ не може, на жаль, в повному обсязі виконувати свої функції, місії постійно заважають, констатувала Меркель.

Раніше лідери Німеччини та Франції заявляли на необхідності негайного звільнення захоплених українських військових моряків під час планового переходу з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь 25 листопада 2018 року.

Азовське море Керченська криза Крим Окупант Російська агресія росія