Україна домагатиметься закрити протоку Босфор для Росії

Україна домагатиметься закрити протоку Босфор для Росії

Керченська криза Окупант Російська агресія Чорноморський регіон

На ІІ Міжнародній конференції з питань морської безпеки у Києві командувач Військово-морських сил ЗС України Ігор Воронченко заявив, що Україна має намір звернутися до світової спільноти із закликом посилити санкції проти Росії у зв’язку з її агресивними діями в Азовському морі та закрити протоку Босфор для суден РФ відповідно до 19-го пункту Конвенції Монтре.

Командувач українського національного флоту підкреслив, що РФ намагається встановити та поширити своє домінування в Балтійському морі, в Арктиці, на Середньому та Далекому Сході.

“Я як командувач ВМС прошу і висловлюю впевненість у тому, що світова спільнота прийме і визнає, що була проведена агресія проти держави Україна. У зв’язку з цим і під норми Конвенції Монтре, а саме 19-ий пункт, будемо просити щодо закриття протоки Босфор Турецькою Республікою (для суден РФ – ред.), щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права”, – розказав Воронченко.

У заході беруть участь політики, дипломати, військові, міжнародні експерти і журналісти з обох боків Атлантики.

На конференції обговорюються сучасні виклики безпеці в Чорному й Азовському морях і шляхи адекватного реагування на них, соціально-політичні та економічні наслідки змін середовища безпеки, а також політики НАТО в регіоні. Презентовано також стратегію розвитку ВМС ЗСУ.

Керченська криза Окупант Російська агресія Чорноморський регіон