Україна купуватиме американські винищувачі?

Україна купуватиме американські винищувачі?

F-16 F-35 Закупівля озброєння ПС ЗСУ

Згідно з проектом Концепції розвитку Повітряних сил Збройних Сил України на середньострокову перспективу (нині розробляється) розглядають можливість закупівлі американських винищувачів.

Про це в ефірі програми “Лінія оборони” повідомив голова правління “Українського мілітарного центр” Тарас Чмут.

За його словами, “вони (автори концепції – ред.) передбачають закупівлю або нових, або вживаних літаків виробництва США”.

Існуючий парк бойових літаків Повітряних сил ЗС України необхідно буде замінити найпізніше через 10 років. Таку думку в ефірі “Лінії оборони” озвучив офіцер запасу Збройних Сил України Юрій Збанацький.

“Літак має якийсь призначений ресурс. Вся ця техніка була розрахована на 25 років експлуатації. Навіть якщо ресурс продовжили на 10 років, все одно це 35 років, 40… Це просто ліміт, який ця техніка не подолає. Вона вся має бути списана максимум за 10 років і відправлена на метал”, – відзначив експерт.

В ефірі було озвучено статистику, згідно з якою російська промисловість щороку постачає до Військово-космічних сил РФ кількість нових літаків, яка співставна з кількістю всіх літаків Повітряних сил України. За підрахунками експертів “Лінії оборони” це близько 100 бойових одиниць.

За оцінкою спільноти MilitaryAviationUA, вздовж українсько-російського кордону та на території окупованої Автономної республіки Крим росіяни зосередили 200 винищувачів, 60 бомбардувальників, 30 розвідників та 100 вертольотів і в більшості це нова або глибоко модернізована техніка. Окрім того, Росія має значний резерв для перекидання військової авіації з інших територій РФ.

Натомість Україна може протиставити росіянам загалом три бригади озброєні літаками МіГ-29 (орієнтовно 72 одиниці), дві бригади на винищувачах Су-27 (48 одиниць), одну бригаду штурмовиків Су-25  (24 одиниці) та одну бригаду бомбардувальників і розвідників Су-24 та Су-24МР (до 36 одиниць).

F-16 F-35 Закупівля озброєння ПС ЗСУ