Україна пропонує НАТО патрулювати Чорне море

Україна пропонує НАТО патрулювати Чорне море

Керченська криза НАТО Російська агресія Чорноморський регіон

На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО з очільниками МЗС України та Грузії 4-5 грудня українська сторона й аргументуватиме необхідність військово-морського патрулювання в Чорноморському регіоні.

Про це у коментарі Укрінформу заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“На зустрічі Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ з міністрами закордонних справ Грузії і України, я переконана, наш міністр (Павло Клімкін- ред.) ще раз дуже детально поінформує наших партнерів про всі події – і ті, що відбулись 25 листопада, і про те, що відбувається зараз, зокрема про додаткове блокування Російською Федерацією заходів усіх кораблів в українські порти на Азовському морі, про захоплення наших суден і про те, як вони поводяться із захопленими українськими моряками”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті віце-прем’єр акцентувала, що вони мають розглядатися як військовополонені, а насправді Російська Федерація на порушення всіх Женевських угод розглядає українських моряків як порушників свого Кримінального кодексу.

Коментуючи заклик президента Порошенка до членів Альянсу направити бойові кораблі НАТО для безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях, Климпуш-Цинцадзе зазначила, що баланс присутності військових кораблів країн-членів НАТО, зокрема в Чорному морі, вже давно є темою внутрішньої дискусії Альянсу.

“Низка країн-членів НАТО здійснюють повітряне патрулювання Чорного моря, але я знаю, що є кілька країн Альянсу, які активно виступають за патрулювання в Чорному морі і військовими кораблями. Україна, і Грузія, до речі, заявляли про готовність разом з нашими партнерами з Альянсу брати участь у військово-морському патрулюванні Чорного моря, але поки що остаточного рішення з цього приводу не прийнято. Тому в розвиток і цієї дискусії у зв’язку із загостренням ситуації ми будемо пропонувати розглянути серйозну присутність у Чорному морі кораблів країн-членів Альянсу, три з яких також мають вихід на його берег”, – сказала віце-прем’єр.

Стосовно ідеї блокування Босфорської протоки для бойових кораблів РФ вона зауважила, що це “серйозне дипломатичне завдання”.

“Наскільки воно реалістичне, буде залежати від готовності Турчеччини піти на такі кроки”, – резюмувала віце-прем’єр.

Керченська криза НАТО Російська агресія Чорноморський регіон