Україна ініціює термінові консультації підписантів Будапештського меморандуму

Україна ініціює термінові консультації підписантів Будапештського меморандуму

Азовське море Будапештський меморандум Воєнний стан Керченська криза Крим Окупант Російська агресія Росія

Україна звернулась до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій.

Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України.

“Агресія РФ та порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і визначатиме майбутнє відносин з країнами, які можуть обрати шлях розробки цього типу озброєння. 27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 Меморандуму, звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов’язань та негайного припинення агресії РФ проти України”,  – йдеться у заяві.

В  МЗС зазначили, що Україна розглядає Будапештський меморандум “як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися взятих зобов’язань”.

“24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією у Будапештському Меморандумі  у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України”, – наголосили у міністерстві.

В українському МЗС також нагадали, що держави-гаранти надали зобов’язання, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України.

Азовське море Будапештський меморандум Воєнний стан Керченська криза Крим Окупант Російська агресія Росія