У Лівії війська наблизилися до стратегічно важливого для повстанців міста Адждабія

У Лівії війська наблизилися до стратегічно важливого для повстанців міста Адждабія

 

Підрозділи лівійської армії впритул наблизилися до стратегічно важливого міста Адждабія, яке стоїть на перехресті шляхів, що ведуть до оплоту опозиції – міста Бенгазі і до порту Тобрук, який знаходиться поблизу від кордону з Єгиптом, передає РІА “Новости”.
Інформацію про просування військ лівійського лідера Муаммара КАДДАФІ підтвердили кілька джерел з числа повстанців.
”Адждабія – ключ до всієї східної частини країни, направивши війська до Тобруку, режим (М.КАДДАФІ) візьме к кільце Бенгазі і всі розташовані на схід від нього вільні міста Ель-Мардж, Ель-Бейду, Дерну”, – заявив представник опозиції Салем БЕНХАРІСІ.
Повстанці у понеділок активно готувалися до зустрічі з супротивником. До західних воріт міста повстанці підвозили озброєння, зокрема мобільні установки ГРАД, танк Т-55, оснащені зенітними кулеметами позашляховики. Пікапи японського і китайського виробництва зі встановленими на них кулеметами стали візитною карткою війни лівійських повстанців і армії М.КАДДАФІ, ними користуються обидві сторони. Кулемети стоять у багатьох подвір’ях у місті. Навколо них – укріплення з піску і каміння.
Літаки ВВС у Лівії розкидають над Адждабією листівки, в яких наголошується про ”справедливу відплату зрадникам і наймитам”, містяться заклики дотримуватися спокою і порядку.
У понеділок командири повстанців заборонили журналістам зйомку своїх позицій, пояснюючи це тим, що лівійська армія користується даними, які транслюються телеканалами, для завдання точкових ударів по їх укріпленням. Через побоювання, що в найближчі день-два Адждабія перейде під контроль лівійської армії, Бенгазі залишила значна частина іноземних журналістів.
Після відкриття кордонів повстанцями близько трьох тижнів тому на територію Лівії нелегально, без оформлення лівійської візи через прикордонний пункт Ас-Саллюм в`їхало близько тисячі журналістів з усього світу.