Що там в Сирії – хроніка подій за 1-2 грудня

Що там в Сирії – хроніка подій за 1-2 грудня

Близький Схід

Туреччина: Ще однією з протиріч по який навряд чи зможуть найти згоду Туреччина та США, це доля турецьких ліваків, зо знайшли собі прихисток в СДС. Кажуть, що в не тільки 80% керівництва YPG, але також велика частина закордонних радикальних лівих є з Туреччини. Це ті люди, хто вважається в Анкарі терористами, та ті з ким турки за один стіл перемов не сядуть. За останні тижні 12 турецьких радикальних лівих було вбито під час бойових дій  як “сили партнерів” ​​США проти ісламської держави.

Ізраїль: Версія русні про нібито збиття ізраїльського літака не винесла жодної критики, тому свинособаки перевзулися на ходу і не пояснюючи причин почали взагалі змовчувати сам факт атаки з її наслідками. Тільки в голос не реготати)

А ось, Ізраїль підтвердив свою інформацію про падіння мокшанських протиповітряних ракет на Голанах. Кажуть, що на фото нижче залишки трьох ракет з Панцира.     

І це все при тому, що русня в голос заявила про завершення будівництва передової протиповітряної оборонної мережі у Сирії, яка об’єднує російські та сирійські системи протиповітряної оборони.

Одним з основних об’єктів захисту якої (крім московських військових баз) є Дамаск – столиця та міжнародний аеропорт. Хоча якщо Ізраїль завдасть удару по Хмейміму або Тартусу результат буде той самий.
Ще кажуть, що крім літаків, які навіть не заходили в поле ураження ППО, Ізраїль використовував ось такі ракети, чи може не використовував.

Іран: Держдеп США звинувачує Іран в порушенні резолюції 2231 Ради безпеки ООН після тестування іранським режимом балістичної ракети, яка може вразити цілі в Європі і на Близькому Сході.https://twitter.com/StateDept/status/1068913003494629377?s=19). Ця заява лише розширює географію наступних ізраїльським ударів по іранським об’єктам в Сирії.

Сирія: Інфографіка по постраждалим цивільним в Великому Ідлібі за листопад. 60 цивільних осіб отримали травми. Найбільшою небезпекою для цивільної безпеки є артилерійські напади з боку сирійського режиму. Небезпека терактів також висока.  

САА продовжує перманентні обстріли території повстанців. На півночі Хама в н.п. Кафр Зіта було вбито 5 цивільних, ще більше поранено результаті артилерійського обстрілу асадитами.

Повстанці програють асадівський армії в потужності тому застосовують іншу тактику. Тактику блискавичних рейдів та атак снайперів. Як раз результати роботи снайперських груп угруповання Аль Шам за останній тиждень були викладені в мережу. Атаки влаштовувались в західному Алеппо, північній Хама та на півночі Латакії.

Потужний теракт стався в столиці однойменної провінції, що під контролем Коаліції,  місті  Аль-Хасаках – сьогодні. В результаті вибуху загинули, що найменше 13 солдат курдської YPG, в тому числі командир, та ще десятки отримали поранення. Поки за вибух ніхто на себе відповідальність не взяв.

Ісламська держава: Вчора в ніч міжнародна коаліція на чолі з США після нанесення  серії потужних ударів по ісламістам в місті Хаджин в долині Євфрату та його околицям  розпочала масований штурм міста. Жорстокі сутички продовжуються другу добу поспіль. Погодні умови сильно зіпсувалися (сильний туман та холод). Однак удари з повітря не припиняються.

Бої перекинулися до н.п. Абу-Кемаль. Кажуть, що коаліційним СДС вже вдалося відновити контроль над цим районом. В тим інформація надходить дуже обмежено. Бої тривають. Додатково, Коаліція організувала коридор та проводить евакуацію цивільних з зони бойових дій для зменшення втрат з їх боку.

  Далі буде…

Близький Схід