Що там в Сирії – хроніка подій за 1 -2 лютого

Що там в Сирії – хроніка подій за 1 -2 лютого

Близький Схід

Туреччина: Будівництво мобільних шпиталів розпочалося біля кордону з Сирією в Газіантепі, Санліурфі, Мардіні в Туреччині. Всього таких шпиталів буде 6. І це вже явна ознака військової операції, що наближається.

3-й Корпус про-турецької ВСА відбив спробу курдської YPG пробитися до села Абла на північний схід від Алеппо. Курди зазнали втрат.

Іран: Іранська влада представила нову крилату ракету дальньої дії класу “земля – земля”, яка отримала назву “Ховейзе”. Демонстрація озброєння відбулася в суботу, 2 лютого, на виставці військових досягнень в Тегерані. Захід приурочено до 40-ій річниці перемоги у країні Ісламської революції. За словами розробників, дальність польоту ракети становить понад 1350 кілометрів.

Сирія: Сирійська мережа захисту прав людини зафіксувала загибель 197 мирних жителів, у тому числі 57 дітей і 27 жінок, минулого місяця.

Сенатор Джон Кеннеді, республіканець з Луїзіани повідомив журналісту Брук Болдуін з CNN, що у зовнішній політиці Америки повинна бути «моральна складова» і «не можна залишати своїх друзів позаду», маючи на увазі курдів в Сирії. Також кажуть, що Сенат США прийняв поправку, яка буде перешкоджати прийняттю рішення про виведення американських військ з Сирії та Афганістану.

Поновилися зіткнення між асадівською САА і бійцями опозиції в районі кварталу Аз-Захра на заході міста Алеппо.

Опозиційний ресурс Deiralzur 24 повідомляє про сутички які вибухнули між курдами та силами асада в суботу вранці біля міста Кувейя в східній сільській місцевості провінції Дейр Ез Зор. Кореспондент мережі каже, що зіткнення відбулися з застосуванням важкої зброї, які тривали три дні, без звітів про жертви з обох сторін. Перестрілка велася з обох сторін річки Євфрат. Кореспондент відзначив, що сили опозиції дислокувалися в селі Шанан на східному березі річки, у той час як концентрація сил асада була на західному березі річки. Репортер відзначив, що в селі Шанан панує стан страху, не знаючи причин зіткнень. А я припущу, що причиною є контроль над нафтовими родовищами.

Ідліб у вогні: Сили режиму продовжують з великою інтенсивністю обстрілювати населенні пункти Великого Ідлібу. Під вогнем артилерії аль-Сукайк, аль-Тах і аль-Таманія, аль-Латамінах.

У місті Латакія однойменної провінції пролунав гучний вибух. Поки що без подробиць.

А поки сирійці під владою асада насолоджуються «руським миром» який до них прийшов. Криза у всіх сферах суспільного життя шириться по Сирії. Цього разу, величезні черги в місті Маядін розташованому приблизно в 40 кілометрах на південний схід від Дейр Ез Зора за газом, паливом і хлібом. Примітне, що як раз ці райони Сирії в достатку мають поклади нафти і газу.


Цього ж миру хлебнули і в місті Алеппо. Сьогодні склався п’яти поверховий будинок, який був пошкоджений бомбардуванням русні. Ремонтом сирійська влада не займалася. Станом на зараз, 12 осіб загинули під завалами, серед них 5 дітей, ще 6 людей вдалося врятувати.

Хаят Тахрір аль-Шам оголосив, що відкриє шлях між Ідлібом і Афріном на завтра. Повторне відкриття відбувається на прохання жителів Афріна, тоді як ще два переходи між регіонами залишаться закритими до подальшого повідомлення. Закриття вільного руху між підконтрольними опозиції і турками територій треба рахувати як погоджену безпекова міру перед військовою активізацією.

На підконтрольних асадом територіях знов піднімається градус напруги. Минулої ночі патруль, що належав до “військової безпеки” режиму асада, був обстріляний в селі Нава в провінції Дараа.

Ісламська держава:Після чергових невдалих перемов між Коаліційними силами та залишками ІДІЛ, де терористи вимагали відкрити шлях до Іраку, почався черговий наступ бойовиків. Іділівцям вдалося захопити село Багхуз Фавхані і вдертися до Багхуз аль-Тахтані, що майже на іракському кордоні.

До справи взялася іракська артилерія. Прорив терористів відбувається на ділянці шириною 2 км. Бої тривають.

А в сирійській пустелі в районі Ваді аль-Сухаїл, асадівська армія поновила спроби виловити терористів ІДІЛ. Сирійські урядові ЗМІ вже опублікували відеозапис зі знищеним автомобілем бойовиків Ісламської держави.
В засідці, організованій Сирійської Арабської армією в пустелі провінції Хомс, був знищений автомобіль і джихадісти ІД. На місці бою знайдено кулемет Калашникова, боєприпаси, засоби зв’язку і саморобні вибухові пристрої у вигляді поясів смертників.
За однією з версій, знищені джихадісти – група підтримки бойовиків ІД, яка везла з собою ліки та інші медичні пристосування для надання допомоги в умовах польового госпіталю.

Далі буде…

Близький Схід