fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 11-12 жовтня

Що там в Сирії – хроніка подій за 11-12 жовтня

Близький Схід

Організація заборони хімічної зброї /OPCW: «Огидно, що росія та Сирія намагаються підірвати роботу організації щодо використання хімічної зброї у Сирії».

Туреччина: Ердоган: «Підрозділи Загонів народної самооборони (курдська міліція) не залишили Манбидж, Туреччина зробить те, що необхідно зробити. Сепаратистська організація призначила мера міста і голів муніципальних структур. Ми не будемо це терпіти. З божою допомогою, за підтримки наших спецпідрозділів, схід Євфрату буде звільнений від тероризму».

Сирія: ХТШ продемонструвало велику кількість різноманітних СВП в Ідлібі та Алеппо. Самий великий з них ~ 20 кг нейтралізований в Кафранбель.

Сирійська армія через динаміки передає повстанцям району Аль-Захраа, це західні окраїни міста Алеппо, ультиматум що якщо до понеділка 15 жовтня не лишать свої позиції то будуть захоплені силою. За словами асадитів – русня буде бомбити та руйнувати все!

Кажуть, що напруженість повертається між Національним фронтом визволення та Хайяатом Тахріром аль-Шамом після того, як вони закінчили вивезти свою зброю з буферної зони та приховали її. Нервозність додає тривожна ситуація в західний районах Алеппо.

В районі північної Хама бійці «Арая Джунд Акеедах» снайперським вогнем знищили 4 асадитів. Про що повідомили мережу.

Місто Пальміра є найкращим символом післявоєнного Сірії асада: місто-привід. 95% населення Пальмири проживає в таборі Рукбан і за межами міста. До війни в Пальмирі переважали анти-асадівськи настрої.

У містах Ідлібу пройшли щотижневі акції протесту під гаслом: “Майбутнє країни без Асада”.

Ісламська держава: Як я повідомляв в минулому дописі, бойовики Ісламської держави скориставшись піщаним буревієм здійснили ряд нападів на позиції арабо-курдських Сирійських демократичних сил (СДС).

Під масовану контратаку попали н.п Аль-Бехра, Тайянь, Шхіль, Гаранідж та Шаафа в долині Євфрату, провінція Дейр Ез-Зор. Бойовики ІДІЛ захопили кілька позицій в районі між Аль-Сусах і Багхуз Аль-Фавкані. Атака була добре організована та пройшла у взаємодії з бойовиками ІД, які напали на тилові позиції СДС через іракський кордон. Під час боїв у н.п. Шаафа в районі ірако-сирійського кордону СДС були змушені кинути свої позиції і відступити на територію Іраку.
Повідомляють про суттєві втрати серед бійців СДС – більше 50 були вбиті, 30 пропали без вести. Всього за 2 дні боїв СДС втрати 64 людей вбитими і понад 130 пораненими. Також коаліціанти втратили броне автомобіль International MaxxPro, переданий їх США.


На сьогодні просування іділівців зупинене. Бойовики також зазнали втрат. Знищені два джипи з кулеметами. Також підтверджене знищення 5-х ісламістів під час удару з повітря. Погодні умови вже дозволяють застосовувати авіацію.


Також, СДС перекидає значні підкріплення мотивованих бійців в місто Аль-Бехра, щоб битися з бойовиками Ісламської Держави. “Це наша земля і ми звільнимо їх від цих бридких найманців”.

З іншого боку іділівців атакують сили асада. Асадити з найманцями намагаються зачистити пустельні райони біля Аль-Ашарах і міста Абу-Камаль. Примітно, що в асадитів спостерігалося протистояння іранських найманців та сил асада через відмову іранців атакувати деякі позиції ІД.

Сирійські демократичні сили в районі н.п. Хаджин затримали двох росіянок, які в 2014 році приєдналися до Ісламської держави. Це виявилась Аміна Кадирова з Єкатеринбургу та Халіфа Саланова з Дагестану. Вони намагалися покинути зону бойових дій в долині Євфрату разом з малолітніми дітьми.


Далі буде…

Близький Схід