Що там в Сирії – хроніка подій за 11-12 січня

Що там в Сирії – хроніка подій за 11-12 січня

Близький Схід

Туреччина: Туреччина офіційно, словами прес-секретаря МЗС, прокоментувала останні події в Ідлібі – Туреччина ніколи не заявляла про свій намір боротьби з ХТШ. Люди які вважають, що Туреччина таке казала, слухали пропаганду росії та асада, які заявляи про це. Насправді, Туреччина коли говорила про терористів мала на увазі – терористів з РПК/YPG та ІДІЛ.

Після змін в керівництві своїх угруповань в Сирії, турецьке командування в особі – міністра оборони, начальника ГШ, командувача сухопутних військ та голови розвідки провели нараду в південній прикордонній провінції Хатай для обговорення проблеми Ідліба. Після чого, міністр оборони Акар заявив, що – «Ми докладаємо всіх зусиль для продовження припинення вогню в Ідлібі в рамках Сочинських угод». Тобто Туреччина залишає свою присутність в провінції і не вважає факт переформатування сил в Ідлібі поводом для припинення дії угоди по ДМЗ. Сильний хід.
Потім високопосадовці убили на північний сирійський кордон, де так само провели нараду вже по курдському питанню.

Також чергова колона турецької військової техніки була помічена в районі Камишли поблизу сирійського кордону.

А в районі іншого перетину сирійсько-турецького кордону Телль Абьяд, турецькі військові обстріляли позиції курдів з артилерії.

Ізраїль: Ця новина тримає сьогодні за головну. Ізраїльські військові літаки знов завдали ударів по Сирії. З повітряного простору Лівану ізраїльські ВПС атакували іранські об’єкти в міжнародному аеропорту Дамаск та сталеливарному заводі Аль Кісва в 20 км на південь від сирійської столиці.
Свідки повідомляють про руйнування якоїсь споруди в аеропорту (імовірно сховище), знищенню 3 з 4 іранських вантажних літаків. Що було знищено на заводі поки не відомо.
Сирійські/мокшанські ППО як завжди гучно стріляли та заявили, що збили 7 з 8 ізраїльських ракет. Правда не пояснюють як одна ракета знищила принаймні три літаки та склад, но то таке. А ще кажуть, про знищення однієї системи ППО. Під час чого також було вбито та поранено декілька сирійських військовослужбовців. В т.ч. один майор.


Ізраїль знов довів свою повну перевагу в повітрі.

Залісся: Військова рада Манбіджу також викрила брехну скрепоносів про нібито патрулювання околиць міста, за офіційною оприлюдненою заявою – новоприбулі російські війська функціонують навколо Аріма, на захід від Манбіджа. Північна лінія Сайор залишається як і раніше, з окремими патрулями Міжнародної Коаліції та Туреччини — там немає росіян / САА або в місті Манбідж.

У Сирію відправили батальйон так званої «військової поліції» з Інгушетії. Батальйон військової поліції з Інгушетії в суботу відправився в чергове, четверте відрядження до Сирії для виконання спеціальних завдань, повідомив глава регіону Юнус-Бек Євкуров.

Сирія: Нова заява Пентагону по Сирії – “Ми прийняли ряд логістичних заходів для підтримки заявленого виведення військ. Для цілей оперативної безпеки ми не будемо обговорювати конкретні рухи військ або часові рамки”. Тому за переміщенням американських військ будемо спостерігати вже по факту. А поки стало відомо, що перші 150 американських військовослужбовців з вантажівками та обладнанням покинули н.п. Румайлан. Тим самим розпочавши перший етап виведення. Всього ж Сирії розташовані близько 2000 військових США.

Ще один американський конвой з 3 бронетранспортерів і двох вантажівок прибув на базу Сайдія на захід від Манбіджа зі сходу від Євфрату.

А поки, Хайят Тахрір аш-Шам повністю оволодів владою в Ідлібі. Блискавична операція, якій не вдалося завадити асадитам або захопити частину території. Як завжди лють асадити зривають обстрілюючи місцеве населення. Під обстріли попало місто Зарзур і околиці міста Аль-Латамінах в південній місцевості Ідліба та місто Морек.

На сході Сирії асадівські посіпаки готуються до заявленого походу в провінцію Дейр Ез Зор, східну частину якої контролюють курдсько-арабські СДС. Очевидно, асадитам не дають спокою лаври «вагнерівців» розчавлених там же майже рік тому.

Значно активізувалася політична гра навколо Сирії. Після поновлення роботи деяких посольств країн Ліги арабських країн, в самій ЛАД на економічному форумі в Бейруті почалися розмови про поновлення участі в цій організації асадівської Сирії.

Правда, незалежні арабські журналісти бачать це так:

Ісламська держава: На фронті боротьби з ІДІЛ триває боротьба, яка близиться до перемоги. А поки іноземні країни змагаються між собою, з якої країни більше теристів понаїхало в Сирію, СДС майже зачистили н.п. Аш Шафах

та впритул наблизились до Аль Улаят. Вилучено багато зброї, винайдене велике сховище боєприпасів іділівців.


Таки значний прогрес якого досягли Демократичні сили, звичайно, не відбулося б без підтримки ВПС Коаліції. За останні ми повідомленнями, лише літаки США за листопад використали 1 424 бомби / ракети на цілі ISIS в Іраку / Сирію. Це було найбільше використання боєприпасів з жовтня 2017 року.

На фото іділівці ведуть вогонь по B-1B Lancers і AH-64 Apaches над Абу Бадран.

Далі буде…

Близький Схід