Що там в Сирії – хроніка подій за 15-16 грудня

Що там в Сирії – хроніка подій за 15-16 грудня

Близький Схід

Туреччина: Вчорашня новина з поміткою «Блискавка» облетіла мережу. Як повідомило турецьке агентство “Анадолу”, представники адміністрації президента США та розвідувальних органів країни повідомили про-турецькі опозиційні групи щодо небажаної їх участі у турецькій операції в північній частині Сирії. Відповідну інформацію отримали представники груп у складі “Вільної сирійської армії” та “Національної коаліції сирійських революційних сил”. Американці попередили, що участь у турецькій авантюрі буде розглядатися як атака на США і сили міжнародної коаліції, що призведе до повномасштабної конфронтації, а відносини між Америкою та опозицією будуть припинені. Ще, глава зовнішньополітичного відомства ЄС закликав Туреччину відмовитися від будь-яких односторонніх військових дій в Сирії, що підриває зусилля у боротьбі з ІДІЛ і загрожує подальшій стабілізації в Сирії.


З тим, імовірно інформ агенція дещо прикрасила ситуацію. Тому, що сьогодні, представник президента Туреччини заявив, що військові Туреччини будуть координувати попередню операцію в Сирії з США. А сам Ердоган пообіцяв поховати курдських терористів в ямах, які вони самі собі викопали.

Скажу більше, копають день за днем. Сьогодні, 4 про-турецьких військових і не менше 18 цивільних осіб отримали травми (4 загинули) після вибуху автомобільної бомби на головному ринку в місті Африн на північ від Алеппо. Це сталося о 13:30 за місцевим часом.

Ще не збагнувши про наслідки, терористи з YPG взяли відповідальність за теракт на себе та похизувались вбивством 5 бійців ВСА. Потім, правда, замовкли дізнавшись про постраждалих дітей та жінок, яких вони нібито захищають в Африні від турецької окупації.
Ще одна бомба виявлена неподалік від першого вибуху була своєчасно демонтована.

Також курди з YPG намагалися взяти під контроль село Алі в Алеппо. Бійці полку Мустафа ВСА зірвали цю спробу.

Турки в свою чергу провели ще один удар проти штаб-квартир Курдської робочої партії в північній частині Іраку – в районах Джебель-Синджар на заході від Мосула та на Гора Гагизе на захід від Ербілу. Ердоган пообіцяв переслідувати робочу партію у всьому світі.

Генеральний штаб ВСА заявою підтверджує, що вони визначилися і прийняли рішення брати участь у супроводі своїх братів у турецькій армії “для боротьби з визвольною битвою на Сході Євфрату” проти ” курдських PYD / PKK.

Сирія: Асадівська армія продовжує обстріли Ідлібу. Околиці Маркаби та Морек на північ від Хама потрапили під артилерійський обстріл. Ці обстріли прикривала намагання асадитів просунутись в напрямку Кхірбат Масасінах. Повстанці відбили цей напад та обстріляли з артилерії позиції САА поруч з н.п. Ард Мардас.

Там же в Хама повстанці збили московитський БПЛА Орлан-10.

Ісламська держава: Битва за Хаджин триває. Підтримку атакуючим СДС надають не лише літаки Коаліції, а й французька артилерія. На фото “Цезарі” розташовані в полі Теннак завдають ударів по позиціях терористів.

На зараз бої перемістилися на південні околиці міста, де бійці СДС з допомогою ударів з повітря намагаються відтіснити ісламістів від міста.

З іншого боку штурм Багуз Тахтані не приніс успіху. Поки, що населений пункт повністю під контролем ІД.

Далі буде…

Близький Схід