fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 жовтня

Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 жовтня

Близький Схід

Незважаючи на те, що мій блог про Сирію, не можу втриматися та не привітати всіх НАС, причетних, до сьогоднішніх Свят. Сподіваюсь, гордість на нашу Неньку, за нашу Армію, за нашу Церкву буде переповнювати нас не лише по святах. І ми докладемо для цього максимальних зусиль і не спинимось поки ворога не буде подолано та знищено. СЛАВА УКРАЇНІ!!! СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

Туреччина: Тривають напади та вбивства про-турецьких бійців в районі Африну. Курди з РПК за останні дві доби вбили трьох. Світлини вбитих виклали в мережу. Обіцяли продовжувати чинити терор.

І щоб не казали, про суперечки між США та Туреччиною, спільні навчання військових обох країн тривають за планом.

Ізраїль: А поки триває вимушена пауза у відношеннях між Ізраїлем та рашкою, тому що ху@ло уникає дипломатичних зустрічей з Нетаньягу. І буде це робити до поки його залізяччя під виглядом ППО не запрацює в Сирії. Ізраїльські окупаційні сили розпочали широкомасштабні рейди в містах і селах західного берега річки Йордан, спрямовані проти осередків «Хезболлах».

Іран: Арабська газета “Аль-Хаят” повідомила, що Іран навчав бойовиків “Хезболлах-Бахрейн” в таборах біля міста Дамаск за допомогою режиму асада. Ці бойовики з годом були задіяні для терористичної діяльності в невеличкій острівній державі Перської затоки – Королівстві Бахрейн.

Іранські найманці провели серію арештів серед членів асадівської міліції національної оборони в східній частині міста Абу-Камаль в провінції Дейр Ез-зор. Причина арештів до поки не відома.
Арешти збігся з розгортанням російських військ кілька днів тому в селах поблизу міста Абу-Камаль на сході провінції. Русня останнім часом розмістилась в ряді міст і населених пунктів, що виглядає як небажання бачити іранців в цьому регіоні. Варто зазначити, що місто Абу-Камаль під контролем бойовиків, лояльних до Ірану і з огляду на географічне значення місто є сполучною ланкою між про-іранськими силами в Іраку і в Сирії.

Залісся: Стало відомо, що конкретно прилетіло до Сирії з мордору. На зображеннях: 1-4. Комплект індивідуального і групового ЗІП на шасі напівпричепів типу ОдАЗ; 5-6. Кран КС-45719-7М; 7. Зенітні керовані ракети середньої дальності 5В55Р; 8-9. 48Н6Е2 – експортна модифікація для ЗРС С-300ПМУ1, С-300ПМУ2 зі збільшеною до 200 км максимальною дальністю ураження.

І ще трішечки «воєнторгу». Надійшли світлини чергового «гуманітарного» вантажу для режиму від його рашистських кураторів. Дата фотографії – червень цього року.

Рада ЄС затвердить план нових санкцій відносно росії у зв’язку з передбачуваним застосуванням хімічної зброї, говориться в поширеному в неділю, 14 жовтня, прес-релізі МЗС Великобританії. Документ може бути підписаний на зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу 15 жовтня в Люксембурзі, повідомило британське відомство.

Сирія: Знов напад на командира опозиційного ХТШ. Польовий командир Тахрір аль-Шама Абу Абдул-Рахман Гері був убитий невідомими нападниками на околиці міста Сармади, на півночі провінції Ідліб.

Сили режиму атакували з артилерії село Зійарах на рівнини Аль-Габ в північній Хама.

Надійшла цікава інформація про суперечки та сутички в місті Алеппо між урядовими найманцями та солдатами САА. За повідомленнями On the Ground News з обох боків вбито вже більше 60 осіб. Конфлікт триває вже 4-у добу. Крім САА в конфлікті приймають участь найманці з Кафрійа та Фуа, що були евакуйовані з Ідлібу внаслідок домовленостей з повстанцями і складалися в основному з іранців. Також там задіяні бойовики про-асадівського угруповання Аль-Барі. Причина цих подій поки не ясна.

В мережу потрапило фото з візитом німецького каналу АРД до міста Махреда до асадівського командира міліції національної оборони та першої ліній його оборони. Зображення свідчить про наявність важкого озброєння у асадитів в демілітаризованій зоні угода по якій вступила в силу з 10 жовтня.

Ісламська держава: Хочу більш детально роз’яснити ситуацію, що склалася після контратаки іділівців на позиції СДС на сході Дейр Ез-Зор. Там вже тривалий час йшла операція коаліційних сил по знищенню останнього крупного анклаву ІД в Сирії зі столицею в місті Хаджин. Після зупинення атаки ісламістів, силам СДС вдалося повністю відновити свої позиції, крім деяких районів в Ас- Сусах. СДС на передовій складалися в основному з арабів, курди зайняли позиції в другому ешелоні та виконували функції логістики та підтримки. YPG International не дозволяється курдам битися. Практично бойові спроможності курдських загонів не виликі.
Втрати з обох боків за цей час були високими. З боку СДС щонайменше 100 вбиті та втрачені два бронеавта MaxxPro MRAPs (один спалений, другий захоплений).

З тим для іділівців це також не було прогулянкою і вони зазнали також важких втрат. Особливо криваві сутички були в Аль-Багузі. Коли погода розвиднилася літаки коаліції дали дуже сувору відплату ІД.
Сама атака показала, що позиції ісламської держави в цьому регіоні ще досить сильні, але брак живої сили не дозволяє розширювати зону контролю та навіть утримувати захоплене. Фахівці кажуть, що основною метою цих рейдів був пошук коаліційних артилерійських підрозділів, що ведуть обстріли позицій ісламістів. Таких підрозділів їм виявити не вдалося. На фото полонені ісламістами бійці СДС.

Також під час останньої контратаки, що організували іділівці під прикриттям піщаного буревію, крім значних втрат нанесений коаліційним арабо-курдським СДС, вони знищили табір біженців в Аль-Шіфу. В цьому таборі проживали люди, які втекли з підконтрольної ІД території. До того моменту поки сили СДС змогли знов відбиті табір, ісламісти полонити близько 130 сімей біженців та вивезли їх в невідомому напрямку. Інфраструктура табору знищена.


Далі буде…


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід