Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 листопада

Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 листопада

Близький Схід

Туреччина: В провінції Хатай в Туреччині оголошено, що прикордонні райони з Сирією – є зоною безпеки на наступні 15 днів.
Турецька армія і групи з національної армії завершили підготовку до наступу проти SDF на схід від Євфрату, наступ буде складатися з декількох етапів, з метою першого етапу буде захоплення Кобані.
Очікуючи наступу турків, великі сили режиму асада перекидаються і зосереджуються в провінціях Алеппо (Тель Ріфат і Менег) і в районі Ракка для можливого зустрічного вторгнення на території СДС/SDF сирійської арабської армії.
Про деяке порозуміння по курдському питанню демонструють сили коаліції. Бійці коаліційних сил демонтують самі та пропонують курдам прибрати плакати, символіку та фото їх вождя Оджалана в районах на сході Євфрату.
Ізраїль: Бойовики палестинського угруповання «Ізз ад-Дін аль-Кассам» опублікували відео обстрілу порожнього автобуса ізраїльської армії. Міноборони Ізраїлю заявило про одного постраждалого солдата, який в момент вибуху знаходився поруч з автобусом. Він госпіталізований. Тобто інформація про враження автобусу з ізраїльськими військовими виявилася фейковою.
Сам інцидент стався на схід від м Джебалія на півночі сектора Газа. Бойовики стверджують, що використовували ПТРК «Корнет».
Медичний центр Barzilay повідомляє, що внаслідок ракетних обстрілів в секторі Газа постраждало 93 людини, з яких 44 особи страждають на тривогу, 46 легких фізичних травм, 2 середніх і 1 важких, які були передані в Тель Хашомер.
На жаль, сьогоднішній день для Ізраїлю виявився так само не добрим. Палестинські бойовики опублікували відео на якому ізраїльський сапер після демонтажу прапора Палестини на огорожі ізраїльського кордону відносить його на держаку до групи інших військових, де він вибухає. На відео видно, як 4 солдати армії Ізраїлю отримали поранення. Вибуховий пристрій який був вмонтований в металевий держак прапору був здетонований дистанційно.
І хоча ці новини не стосуються безпосередньо подій в Сирії, ескалація в секторі Газа з жертвами з боку ізраїльтян не можуть залишитися без відповіді. Жорсткої відповіді Ізраїлю.
Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман в сьогодні вдень оголосив про рішення залишити свій пост.

Це рішення він пояснив своєю незгодою з припиненням операції проти палестинських бойовиків в секторі Газа. Гучна відставка на фоні жертв скоріш за все призведе до зворотного ефекту. Тобто, чекаємо ударів ВПС Ізраїлю. Не лише по базах бойовиків, але по їх кураторам – іранцям. Тому питання ударів по Сирії, питання часу і хоча мокшанські С-300 заступили на бойове чергування – Ізраїль вже необхідні застереження зробив. А зараз настав час, як казав класик: «Ваше слово товаріщ маузер».
На фото свіжі позиції С-300 біля Масіяфу в Хама.

Залісся: Пропоную цікавий матеріал від К.В.Семенова – начальника Центру ісламських досліджень Інституту інноваційного розвитку (рашка), по питанню – «чому рашка робить ставку на асада?». В статті за посиланням (http://www.ng.ru/courier/2018-11-11/9_7349_bet.html?fbclid=IwAR2J2elLY59otre2JZqPTzwMbRiREvcRhUrrWA9MGt5_9oQvkNwriY-cW_Y) розглянутий, правда, лише релігійний аспект (мовою агресора). Але автор добре розкриває тему внутрішніх відносин так званої «світської влади» асада та опозиційних джихадістів.

Опозиційний інформаційний канал On the Ground News‏ опублікував інтерв’ю з одним з повстанців, хто брав участь в акції помсти асадитам, за загибель бійців угруповання Джейш аль-Ізза, під час якої було ліквідовано 7 «іхтамнетів». Повстанець російськомовний тому саме інтерв’ю за посиланням: youtu.be/TTZ9ltV1ACI.

Самими же “Сирійськими” спецпризначенцями з 4-ї дивізії, що влаштували засідку на Джейш аль-Ізза в демілітаризованій зоні, виявилися іракські шиїтські джихадісти з Ліва Імам Хусейн. Втім організаційно це іракське угруповання входить до складу 4-ї танкової дивізії САА.

Сирія: Сирійська армія обстріляла з артилерії повстанців, які «кошмарили» асадитів в селі Джанахара на півночі Хами. Також, урядові війська обстріляли з артилерії Аль-Мушайрифа, Атавиль; реактивними ракетами райони, які контролюють опозиційні угруповання на заході Алеппо, ці угруповання у відповідь обстріляли з великокаліберних кулеметів проурядові війська, які зупинилися в Аль-Захра. Повідомляють про жертви.

На півдні Алеппо йдуть зіткнення між бійцями Тахрір Аль-Шам (ХТШ) і проурядовими бойовиками в Кхан Туман. В ХТШ заявили, що 10 проурядових бойовиків загинули в результаті сутичок.

Один з командирів Тахрір аль-Шам заявив, що всі повстанські угруповання тепер працюють разом. В інтерв’ю каналу On the Ground News він ясно дав зрозуміти, що всі повстанські групи в даний час працюють разом в одній операційній кімнаті.

В районі Захра в місті Хомс в мікроавтобусі підірвали СВП, в результаті чого постраждали 6 людей.

Ісламська держава: На півдні Сирії біля вулканічного плато Аль-Сафа де відбувається операція САА проти ІД внаслідок сильних дощів відбулося затоплення великих районів. Наступальні бойові дії поки призупинені.

Хоча обстріли асадитами терористів ісламської держави тривають, включно з РСЗО «Голан», так само як і відстріл снайперами ісламістів – асадитів. Кількість жертв зростає.

Ісламська держава повідомляє про атаку на КПП СДС в селі Швейхат на північ від міста Манбидж. В результаті нападу бойовиками було вбито 4 бійців СДС, також було захоплено озброєння і спорядження.

Генерал-майор Гхіка, заступник командира операції Коаліції «Непохитна рішучість» заявив, що біля Хаджину в Сирії залишилося 1500-2000 бойовиків ІДІЛ. В період з 4 по 10 листопада, сили Коаліції завдали 150 ударів та брали участь у 331 зіткненнях проти ісламістів в Сирії.
Додатково враховуючи минулі поразки та самовільне залишення курдами своїх позицій, СДС відправили нове підкріплення з провінції Ракка на нафтові родовища Аль-Омар Аль-Танак в провінції Дейр Ез-Зор.
Тому сподівання асадитів, які підсилили свої сили в Дейр Ез-Зор, сподіваючись без бою зайняти територію що можливо ще раз залишать курди, будуть марними. Тим більше, що це той район де зазнав розгром батальйон вагнерівців.
Далі буде…

Близький Схід