fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 лютого

Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 лютого

Близький Схід

Туреччина: Сьогодні, як планувалося відбувається саміт в Сочі в Астанинському форматі.

Перед тристоронніми перемовами пройшли двосторонні зустрічі. Підсумовуючи, зустріч з ху@лом президент Туреччини сказав: «Ми підтримуємо ідею безпечної зони, оскільки ця ідея служить рішенням наших проблем у сфері національної безпеки. Територіальна цілісність Сирії не може бути збережена, поки з Манбіджа і сходу від Євфрату не будуть прибрані Загони народної самооборони і сили партії “Демократичний союз”». По Ідлібу: «Асад повинен підтримувати режим припинення вогню. 4 мільйона сирійських біженців в Туреччині чекають повернення додому».
Як і очікувалося, султан переграє моль по Сирії. Наступну зустріч Ердоган закликав провести у Стамбулі на наступному етапі співпраці Туреччини, росії та Ірану. Взагалі то склалося враження, що Туреччина та Іран домовляються між собою, а рашці виділена роль статиста.

Також зрушив з місця, процес по курдському анклаву біля міста Талль Ріфат. З початку курдської активізації в цьому районі, сьогодні відбулося патрулювання турецькими військовими кордонів сіл Мараназ і Айн Дакнах. Турків супроводжувала русня. Самі села контролюють курди.

По Ідлібу турки також отримали своє та продовжують посилювати спостережні пости.

Іран: Рухані підкреслив важливість співпраці росії та Ірану у Сирії. Нічого не значуща заява.

На південному сході Ірану стався теракт. Смертник підірвав себе коли поблизу проїжджав автобус з військовослужбовцями Корпусу Вартових Ісламської революції в провінції Систан і Белуджистан. Теракт стався на автодорозі Хаш – Захедан. За попередніми даними, в автобусі знаходилися сорок чоловік, половина з яких загинула на місці, решта отримали поранення.

Залісся: СОЧІ, 14 лютого. / ТАСС /. Росія, Туреччина та Іран узгодили додаткові кроки по очищенню сирійської провінції Ідліб від терористів, але мова про військову операцію там не йде. Про це журналістам заявив прес-секретар президента рф пєсков.
“Це кроки, спрямовані на те, щоб очистити Ідліб від терористичних угруповань, які зараз контролюють значну частину цієї території”, – сказав пєсков, говорячи про підсумки саміту лідерів трьох країн в Сочі. Відповідаючи на питання, чи йде мова про військову операцію, представник кремля сказав: “Ні, конкретно ні”.

Сирія: Незважаючи на обіцянки-цацянки обстріли Ідлібу тривають, хоча їх інтенсивність суттєво зменшилась. Знов, були артилерійські обстріли з позицій російських сил в південно-східному Тель-Базаму по місту Кафр-Зіта в північній Хама. Також з артилерії обстріляні місто Таманаа і ракетами – Хана Шайхуна в південному Ідлібі.

Опозиція також не байдикує. На сході Ідлібу снайпер важко поранив командира 5-го корпусу сирійської армії генерал-майора Хайрат Кахала.

А в місті Тафас, що в Дараа, невідомими був розстріляний високопосадовець сирійської розвідки і перший заступник губернатора провінції – “Nadhir al-Subh”, якого звинувачують в переслідуваннях людей причетних до опозиції.

Також, опозиція в Ідлібі проводить інтенсивні навчання.

Ісламська держава: Станом на вчора від ІДІЛ на сході Євфрату залишилось декілька хатинок та 40 наметів. В них крім бойовиків, знаходились також їх жінки та діти. Тому іділівцям було висунуто ультиматум про беззаперечну здачу до 6 ранку.

На світанку, близько 100 терористів з родинами здалися в полон. В основному іноземці.

Решта спробувала втекти без бою. Дехто з них зміг сховатися в домах міста Багхуз Фавкані. На зараз силами СДС проводиться остаточна зачистка цього населеного пункту.

На жаль, частині бойовиків все ж такі вдалося вирватися з оточення та виїхати далеко від зони боїв. Наприклад, 4 з них (2 громадян рашки) з родинами затримали на блок посту на дорозі в Ідліб.

Ще 8 затримали турецькі військові.

Далі буде…


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід