Що там в Сирії – хроніка подій за 21-22 жовтня

Що там в Сирії – хроніка подій за 21-22 жовтня

Близький Схід

Туреччина: Дещо про курдський терор. Курдська YPG заявила, що за серпень їхніми бойовиками були вбиті 50 бійців про-турецької Вільної сирійської армії/FSA та 7 турецьких солдат, ще 40 турків і бійців ВСА поранені. Захоплені 5 – АК-47. Знищені 4 автомобілі та 3 мотоцикли. В вересні YPG заявила про вбивство 63 бійців ВСА/FSA і 11 турків. Ще 31 бійців ВСА та 6 турецьких військовослужбовців поранені. Захоплено 13 АК-47 та 1 кулемет МГ-3. 1 штаб, 6 машин і 1 танк Т-55 знищено. Ще двох про-турецьких бійців вбито вчора. Так що повторюся, турецька окупація сирійських територій враховуючи такі дані виглядає лише як перенесення війни з терором з Туреччини до Сирії.

Залісся: Джерела ЗМІ підтвердили, що Росія почала будівництво військової бази поблизу військового аеропорту, що знаходиться всього за чотири кілометри від міста Хомс. Згідно інформації сайт «Заман Аль-Васлуй», який посилався на «приватні джерела»: до інженерного обладнання мокшанці приступили з середини жовтня. Для того щоб не провокувати ізраїльтян, були як кажуть «вигнані» підрозділи іранських найманців. Раніше на базі було близько 200 іранців. Сама база неодноразово попадала під удари ВПС Ізраїлю. На базі планують розмістити батареї ППО S-300.

Сирія: Сирійські опозиційні політики також жваво обговорюють вбивство журналіста Хашоггі, але дещо під іншим кутом. Домінує така позиція, чому увага світової спільноти прикута до вбивства однієї людини і чому вона не помічає більше смертей 50 000 ув’язнених у в’язницях фашистського режиму в Дамаску? Чим вони гірші?

І як то кажуть, не відходячи далеко від фашистів, накопав світлини з сирійської урядової школи з зігуючою вчителькою та дітьми. Не можу коментувати, тому що не знаю в якому контексті це подія відбувалася. Але може коменти і зайві?

Ну і тут намалювався місцевий вбивця. Сирійський диктатор асад в своєму твіттері заявив: «Так, я сповідуюся вам. У Сирії більше половини мільйона людей загинуло, але це була лише сварка між людьми та армією … Я не маю нічого спільного з цим».

Також лишу це без коментарів. Лише прошу запам’ятати це.

В Ідлібі стався вибух автомобіля. Теракт. Загинуло 4 людини і 10 поранено. Поки що відповідальність на себе ніхто не взяв.

В провінції Дамаск прорвало греблю Ад-Думейр, що привело до повного затоплення промислового міста Адра. Джерела не повідомляють про число потерпілих внаслідок аварії.

На півдні Ідлібу в Тадіфі стався бій між опозиційним угрупованням Ахраром аль-Шаркія та сирійською арабською армією. Асадитам вдалося знищити автомобіль повстанців з ПТРК.

І не зважаючи на обіцянки безпеки сили режиму проводять масові акції арештів серед сирійців, що повертаються з півночі країни на підконтрольну асаду територію. Кажуть, що асадити заарештували велику кількість жінок та дітей після їх повернення з провінції Ідліб до міста Кудасія в провінції Дамаск, тому що вони не узгоджувалися з комітетами з примирення, перш ніж повернутися в місто.

Ісламська держава: Іракські збройні сили взяли під свій повний контроль ділянку кордону з Сирією довжиною понад 190 км від міста Аль-Каїм на південному заході Іраку до району Телль Сафук.

Сирійські демократичні сили вступили в село Аль-Сусах з півдня і захопили тамошню школу.

Запеклі сутички з Ісламською державою тривають і зараз. І відразу по зайняттю поселення СДС почали розмінування місцевості від мін та СВП встановлених на вулицях Аль-Сусах.

Повідомляють про знищення 8 бойовиків ІД за останню добу. Так триває заключний етап наступальної операції “Шторм Джазіри” на північному сході Сирії, яка проходить вже другий місяць. Одним з успіхів цієї операції є знешкодження джихад-мобіля ісламістів який прямував до позицій СДС. Якимось чином снайпер зміг знешкодити водія до того як він підірвав авто в районі села Музан.

Прес-секретар сил Коаліції так прокоментував удар коаліційних ВПС по мечеті в селище Аль-Сусах, про яке асадити поскаржилися в ООН: «18 жовтня в результаті удару сил Коаліції, був знищений командний центр ІДІЛ, який оперував в мечеті Аль-Сусах в Сирії. В результаті удару загинули 12 бойовиків Ісламської Держави. Повідомляють, що бойовики ІДІЛ планували і координували атаки на Демократичні сили Сирії та сили Коаліції з цієї позиції».

Обережно фото 18+

Порівнявши цю заяву з заявою сирійського режиму (в минулому дописі) стає зрозуміло хто воює з ІД, а хто ні.

Затиснуті зі сходу силами СДС, ісламісти атакували асадитів біля міста Сабіхан в пустелі Дейр Ез-Зор.

І на півдні Сирії близька до реалізації друга частина (всього 3) угоди між режимом та ісламською державою. Бойовики ІДІЛ надали список із близько 90 затриманих, яких звільнять з в’язниць Дамаска в обмін на звільнення викрадених людей на сході Ес-Сувейди.
Далі буде…

Близький Схід