fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 21-22 листопада

Що там в Сирії – хроніка подій за 21-22 листопада

Близький Схід

Туреччина: Про-турецьки сили катком наводять лад серед непідконтрольних озброєних угруповань. Фіркат аль-Хамза (відділення Хамзи) Вільної сирійської армії передала військовій поліції чотири контрольні пункти між містами Басута і Африн.
Аль-Джайш аль-Ватані аль-Сурі (Вільна сирійська армія) оголосили про завершення операцій з безпеки в місті Джарабулус, які були оголошені вчора. Операція фактично навіть не відбулася, оскільки всі підозрювані особи погодились здатися військовій поліції добровільно. Кампанія по забезпеченню безпеки (4-й день) зосереджена в Аль-Раї, де військова поліція розшукувала бойовиків і невеликі угруповання, в тому числі фракції, які пов’язані з Ахрар Аль-Шам, Султан Мурад, 23-ю Дивізією і Фронтом Аль-Шам. Вони здаються так само, як в Джераблусі, решта втекли в Ідліб.
Прес-секретар ВСА повідомив, що з початку кампанії по забезпеченню безпеки заарештовано близько 47 осіб, конкретного графіка завершення кампанії поки що немає.

Турецька артилерія обстріляла позиції СДС на річці Сугурі – на південь від Манбиджу в провінції .Алеппо.

Міністр оборони США Джеймс Маттіс: «Ми розмістимо спостережні пункти на північному кордоні Сирії, щоб запобігти зіткненням між Демократичними силами Сирії і турецькою армією». Спостережні пункти на півночі Сирії будуть встановлені для того, щоб розсіяти побоювання Туреччини з приводу курдських Загонів народної самооборони в цьому районі. На цьому фоні американська військова делегація провела зустрічі з командирами Загонів народної самооборони у місті Рас-ель-Айн в провінції Ракка.

Ізраїль: Прем’єр-міністр Бенджамін Нетаньяху: «Ми зробимо все можливе, щоб захистити поселенців на півдні та продовжувати діяльність в Ірані в Сирії».

Сирія: Сирійська армія продовжує провокувати повстанців. Під обстріли урядових сил з артилерії попало село Аль-Сакхр і район села Мурек на півночі Хами, та місто Сарман, також обстрілюють з артилерії лінію фронту біля гори Туркман на півночі Латакії.

Повстанці відповіли керованою ракетою по позиції сирійської армії на пагорбі Базаам на півночі Хами.

Складні погодні умови не лише ускладнюють життя військовим. Потерпають й цивільні, а особливо біженці. Дощі в північних та західних районах Сирії затопили місцевість. На фото затоплений табір біженців в районі Аль-Баб.

Сили безпеки ХТШ/HTS захопила асадита – Мазен Гуссейна, який завантажував відеоролики в з Ідлібу, для передачі сирійській армії. Його підозрюють в роботі на підрозділ республіканської гвардії – розвідку “Сил тигру”.

В провінції Дараа на півдні країни, ситуація розгортається знов по сценарію «Революція частина2». Сирійська арабська армія арештувала десять колишніх бійців Вільної сирійської армії в місті Аль-Хара на півночі Дараа. Вони раніше пішли на примирення з урядом, але побоюючись репресій намагалися покинути провінцію та переїхати в Ідліб.
А в районі Барзеха в Дамаску Сирійська арабська армія заарештувала чотирьох колишніх командирів Вільної сирійської армії Аль-Ліва аль-Уол (1-а бригада); Абу-ель-Тайєб, Моро, Абу Маджоб та Абу Фуад аль-Хабаші. Як повідомляється, арештовані командувачі переведені до в’язниці Хараста. Приводом для арешту стала нібито наявна зброя в підвалі в районі Барзеха.

А партизанський рух, який набирає силу офіційно заявив, що “Народний опір на тлі арештів і насильства на півдні Сирії обіцяє жителям Хаурана не повторити помилок попередніх угруповань і притягнути до відповідальності зрадників.

Ще цікава інформація. Радикальні ісламісти, які оголосили Джихад, а саме три групи: Ansar Islam, Ansar Deen і Al-Qaida, пов’язані з Hurras Deen, нещодавно утворили єдину операційну кімнату для спільних дій. Ці дії нещодавно призвели до руйнівних результатів, включаючи атаку, в результаті якої загинуло більше 20 солдатів режиму.

Ісламська держава: Бойовики ІДІЛ провели невдалий контрнапад на Демократичні сили Сирії в Хаджині на сході Дайр-Ез-Зор. Крім стрілецької зброї, терористи використовували джипи з ЗУ-23, ЗПУ-2 і ПТРК “Фагот”. Однак бойовики не змогли підійти на близьку відстань до позицій СДС і вели обстріл здалеку. СДС запросили допомогу від міжнародної коаліції (ВПС США направили для ударів по бойовиках ІД бомбардувальник B-1B Lancer), який і змусив джихадистів відступити на вихідні позиції. Вбито близько 17 бойовиків ісламської держави.
Також, прес-секретар повідомив, що за вчора в результаті авіаударів сил Коаліції знищено три заміновані машини.

Бойовики ісламської держава, як повідомляється, стратили двох мирних жителів за звинуваченням у співпраці з Коаліцією та сирійськими демократичними силами в селі Аль-Шіфа на сході Дейр Ез-Зор. Ці люди, нібито, здійснювали координацію на місцевості для ВПС Коаліції.

Ще ісламісти по-троху кошмарять і асадитів. Є жертви, в результаті зіткнень між урядовими військами і бойовиками ІДІЛ в районі наносної станції Т-2 на сході Хомса.

Трошки розтлумачу про непрості відносини САА та ІД.
Зі звільненням вулканічного плато Аль-Сафа, ISIS втратив важливу фортецю в пустелі. Тим не менш, бойовики все ще зберігають велику присутність у регіоні між провінціями Дамаск та Дейр Ез-Зор. ISIS присутність можна узагальнити в 3 основних “кишенях”.

Терористи між ними можуть вільно пересуватися і завдавати ударів де їм заманеться. Скоріш за все – розпіарена «перемога» в Аль-Сафа була ударом в повітря. І ісламісти відійшли зі зброєю після більш як 100 денної «осади». Кількість завданою ісламістам шкоди в порівнянні з затраченими ресурсами та понесеними збитками – не значна. А хіба це перший раз асад з путеним відпускають терористів?
Як раз вчора ті опублікували відео ролик з розповіддю про свою боротьбу за останній рік. В ньому згадується про операцію “Дамаська сталь” в південних районах столиці Сирії. Де ІД звинуватило інші джихадистські угруповання в припиненні опору і втечі. Хоча самі іділівці після 30-денних боїв пішли на угоду з сирійськими військовими – бойовики виїхали в провінцію Ас-Сувейда. Сирійські державні ЗМІ заперечували укладення договору з джихадистами, і ІД досі також зберігало мовчання і ніяк не пояснювало своїм прихильникам змову з САА. Більше того, ісламісти покидали околиці Дамаска табір Ярмук не лише в день після перевірки на наявність зброї, але й в ночі коли такі перевірки не проводились. Що пояснює велику кількість озброєння яку вдалося їм вивезти, а потім «раптово» зникнути в пустелі.
У другій частині відеоролика бойовики демонструють бої на плато Сафа з урядовими силами. На кадрах показані мінометні обстріли позицій САА, які джихадісти здійснювали ховаючись в ущелинах вулканічного плато. Також показані кілька невдалих атак САА і союзників – через відсутність укриттів вони були змушені йти в атаку по рівній і добре прострілюється місцевості, в результаті чого солдатам доводилося рятуватися втечею в бік найближчого укриття після того, як джихадісти відкривали по ним вогонь. Асад не дуже береже своїх союзників з «Хезболлах» та колишніх повстанців, що перейшли на його бік.
Бойовики, також, продемонстрували кілька обстрілів з ПТРК “Фагот”, які, проте, після початку боїв швидко припинилися через вичерпання боєприпасів. Також в кадр потрапив російський безпілотник “Орлан-10”, з якого велося спостереження і координація ударів по позиціях джихадистів, але з невідомих причин (можливо, був збитий) впав на підконтрольну бойовикам територію.
Далі буде…


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід